Piedāvājam medicīnas doktora Lelanda Stilmana (Florida) raksta tulkojumu. Dr. Stilmans praktizē Floridā kā integrālās un funkcionālās medicīnas ārsts, un viņa moto ir: “Vislabākās zāles ir iemācīt cilvēkiem dzīvot tā, lai tās nebūtu vajadzīgas.” / [Hipokrāts] Atšķirībā no daudziem mediķiem, kuri noliedz parazītu iespējamo ietekmi uz veselības problēmām un ir skeptiski par visa veida organisma attīrīšanās idejām, jo tās nav ierakstītas vadlīnijās, Dr. Stilmans uzskata, ka cilvēkiem šai parādībai jāpievērš pienācīga uzmanība.

Šodien mēs runāsim par vienu no manām mīļākajām tēmām…
Parazīti!
Kad pirmo reizi sāku nodarboties ar funkcionālo medicīnu, mani šokēja parazītu skaits, ko atklāju, veicot izkārnījumu analīzes.

Gadu biju testēju izkārnījumu paraugus konvencionālajā pasaulē, taču tos pasūtījām tikai pacientiem, kuriem bija liela parazitāro infekciju varbūtība. Mēs pasūtījām tikai vienu vai divus paraugus, un es secināju, ka bieži vien tiek riskēts palaist garām diagnozi, ja netiek veikti atkārtoti testi.

Fakts ir tāds, ka amerikāņu laboratorijas nepraktizē, lai pienācīgi atklātu parazitāras infekcijas. Arī ārsti nezina, ko meklēt. Tāpēc pacientiem tiek uzstādītas diagnozes, piemēram, “kairinātu zarnu sindroms” vai “dispepsija”, bet simptomi, kas bieži vien stāvokli pasliktina, nemaz netiek novērsti.

Funkcionālās medicīnas pasaulē notiek šīs problēmas apzināšanās. Tiek meklēti labāki testi un augstākas klases laboratorijas. Man pat ir nācies sūtīt pacientu izkārnījumu paraugus uz laboratorijām Āfrikā, kur ir daudz lielāka pieredze parazītu noteikšanā.

Alternatīvās medicīnas pasaulē ir izveidojusies parazītu infekciju ārstēšanas industrija. Te ir uzkrātas zināšanas par panākumiem un neveiksmēm šajā jomā, kā arī visu par un ap.

Šis raksts ir par parazītu netīrajiem noslēpumiem, tostarp par to, kā tos pārbaudīt, kā ārstēt, kā arī – ko NEDARĪT, ja runa ir par parazītiem.

Sāksim ar izklāstu par parazītiem.

Mazākie parazīti ir mikroskopiski, taču tie ir lielāki par baktērijām, sēnēm un vīrusiem. Lielākie parazīti ir tārpi – vairāk man jums nav jāstāsta.

Parazīti ir aizraujoši. Tiem ir visdažādākie mehānismi, kā izvairīties no imūnsistēmas, sākot no imitēšanas ar jūsu pašu šūnām līdz imūnsistēmas nomākšanai un maldināšanai.

Tie arī ļoti, ļoti līdzinās mums vairumā savu metabolisko aspektu. Te rodas problēma – organisma bioķīmijai esot ir līdzīgai mūsu bioķīmijai, ir grūtāk ir atrast ārstniecības līdzekļus (zāles, garšaugus), kas iznīcinātu organismu, nenodarot nopietnu kaitējumu arī mums. Tāda ir arī, piemēram, ķīmijterapijas problēma, un tāpēc tā daudziem cilvēkiem liek justies ļoti slikti.

Senos laikos ārsti parazītu iznīcināšanai izmantoja dzīvsudrabu, arsēnu un citas toksiskas vielas. Apgaismotāki cilvēki izmantoja garšaugus – melnā valrieksta sēnalas, mimozu, nīmu, kā arī daudzus citus.

Valdošais uzskats ir tāds, ka parazīti ir pagātne. Mēs tos meklējam imigrantiem no vietām, kur apstākļi ir diezgan antisanitāri. To veicina fakts, ka vairums ārstu mūsdienās reti vai pat nekad neveic parazītu testus. Arī, ja tie tiek veikti, laboratorijas speciālisti bieži vien neņem vērā diagnozi. Kāpēc? – Dēļ novecojušās prakses un (man ir aizdomas) – tīra slinkuma.

Ar šo pārliecību ir viena problēma… un tā rada lielu naudu Big Pharma-i.
Parazīti ir plaši izplatīti, un tie izraisa milzīgu daļu no disfunkcijām, ko mēs redzam mūsdienu sabiedrībā.

Kāpēc es tam ticu?

Tāpēc, ka, ārstējot pacientus ar pretparazītu līdzekļiem, viņiem bieži rodas spēcīgas reakcijas.
Tas nevar būt placebo – esmu redzējis pacientus, kuri nereaģēja uz milzīgām vitamīnu, minerālvielu un dažādu citu ārstniecības līdzekļu devām, bet kurus dažkārt stundu laikā pārveidoja pretparazītu līdzekļi. Tie bija cilvēki, kuri bieži vien bija skeptiski noskaņoti pret visu parazītu infekciju koncepciju.

Man ir bijuši pacienti, kas man atnesa (vai sūtīja īsziņas ar fotogrāfijām) ļoti, ļoti dīvainas “lietas”, kas bija iznākušas no viņu ķermeņiem pēc parazītu attīrīšanas. Ir bijuši pacienti, kurus pretparazitārie līdzekļi ir pilnīgi nokautējuši. Ir arī tādi, kuri lieto pretparazitāros līdzekļus un izmaiņas nepamana.

Mēs varam arī jautāt, ko darīt, ja pretparazitārajiem līdzekļiem ir arī cita veida iedarbība? Tā nudien ir plaša. Tie var darboties kā pretvīrusu, antibakteriāli, imūnmodulējoši vai adaptogēni līdzekļi. Kas zina, kā tie patiešām darbojas kombinācijās dažādiem pacientiem? Nezinu nevienu, kas parazītus ārstē ar atsevišķiem līdzekļiem – viņi visi izmanto dažādu augu kombinācijas.

Ko no šī varam secināt?

Es labprāt pārbaudīšu pacientus uz parazītiem, veicot izkārnījumu testus, bet tikpat bieži es ieteiktu empīrisku (t.i., bez laboratoriskiem infekcijas pierādījumiem) pretparazītu ārstēšanas kursu.

Kāpēc es to darītu? Vai es nebalstos uz datiem? Vai es neesmu ieinteresēts objektīvi pierādīt slimības klātbūtni, nevis neapdomīgi piešķirt līdzekļus pret infekcijām, kas, iespējams, pat nepastāv?

Tāpēc, ka pretparazītu līdzekļi veic savu darbu! Un mans darbs ir panākt, lai pacientam kļūst labāk, neatkarīgi no tā, vai es varu pierādīt savas metodes visai pasaulei.

Galu galā es iesaku visai cilvēcei periodiskas parazītu attīrīšanas procedūras, ŅEMOT VĒRĀ zemāk uzskaitītās piebildes. Jums nevajadzētu uzņemties kaut ko tādu bez norādījumiem un uzraudzības. Ja jūs lietojat pareizos garšaugus un jums ir zema slodze, izmiršanas simptomu nebūs nekādu vai arī tie būs viegli. Ja nevērsīsieties pret parazītiskajām infekcijām, pastāv risks nonākt hronisku slimību gūzmā, kas nereaģē uz nekādiem līdzekļiem, izņemot pretparazītu. Tāpēc uzskatu, ka pretparazītu līdzekļi ir ļoti svarīgi, un tāpēc tā ir viena no ārstniecisko līdzekļu klasēm, ko labprāt turpināšu izmantot savā praksē.

Svarīgi ņemt vērā:

 1. Ja lietojat pretparazītu līdzekļus, pirms jūsu organisms ir pienācīgi detoksicējies, jūs sabojāsiet savu dienu, nedēļu vai varbūt pat visu sezonu. Kad mēs nogalinām parazītus, organismam ir jātiek ar tiem galā. Tam, tā teikt, jāsakārto drupas, un tas ir ļoti intensīvs process. Tam nepieciešama barības vielu pārpilnība un atbilstošas dziedinošas enerģijas. Ja cilvēkam “vidējam”, kurš dzīvo telpās (bez saules gaismas un zemējuma) un ēd atkritumus, kas mūsu dienās tiek uzskatīti par pārtiku (lielāko daļu no tā, ko mēs atrodam pārtikas veikalā), iedosiet pretparazītu līdzekļus, jūs varat sabojāt viņa dienu vai pat nedēļu. Šāds cilvēks domās, ka jūs mēģināt viņus saindēt!
  Pirms pretparazītu zāļu lietošanas pacientam 1) jāēd pilnvērtīgs uzturs, 2) normāli jāstrādā organisma izvadsistēmām (urinēšana vairākas reizes dienā, hidrēšana ar vairāk nekā pāris litriem ūdens un izkārnījumiem vienu līdz trīs reizes dienā) un 3) regulāri jāsvīst (sauna).
  Es veicu laboratoriskos izmeklējumus, lai novērtētu VISUS šos faktorus pacientiem, pirms pretparazitāro līdzekļu lietošanas uzsākšanas. Daudzi pacienti neapzinās, ka viņu aknu, nieru vai hormonu līmenis patiesībā ir novirzīts no normas. Un tas, lietojot pretparazītu līdzekļus, noved viņus pie ciešanām un terapeitiskās neveiksmes.
 2. Ja lietojat pretparazītu līdzekļus un jau esat pilns ar toksīniem, jūs varat pasliktināt savu toksisko stāvokli. Kāpēc? Parazīti uzglabā smagos metālus un ķīmiskās vielas tāpat kā mēs. Kad jūs tos nogalināt, šīs ķimikālijas izdalās. Ja jūsu organismā nenotiek pareiza detoksikācija (sk. iepriekš), šie toksīni no parazītiem var nonākt jūsu šūnās! Labāk ķerties pie parazītu apkarošanas, kad esat sakārtojis savu uzturu un veicat veselīgu, regulāru detoksikāciju, nekā pārsteidzīgi apmainīt parazītus pret vēl lielāku slogu, piemēram, dzīvsudrabu vai glifosātu.
  Pirms pretparazītu līdzekļu lietošanas pacientam ar noteiktiem laboratoriskajiem testiem jānovērtē kopējais toksīnu slogs organismā.
 3. Ja lietojat pretparazītu līdzekļus, un jums ir smagas baktēriju, rauga vai vīrusu infekcijas (kas, starp citu, vienmēr ir saistītas ar pirmajā un otrajā punktā minētajām problēmām), jūs, iespējams, nespēsiet tikt galā ar toksisko slogu, kas rodas organisma attīrīšanās procesā, jo pretparazītu līdzekļi bieži vien ir arī antibakteriāli vai pretsēnīšu līdzekļi.
  Pirms pretparazītu līdzekļu lietošanas pārliecinos, vai pacientiem nav slēptu vai hronisku infekciju dēļ citiem izraisītājiem, lai mēs neapgrūtinātu viņa sistēmas ar parazītu izmiršanas radīto slogu.
 4. Ja pretparazītu līdzekļus lietosiet pārāk īsu laiku, parazīti netiks iznīcināti. Kāpēc? Parazītiem ir garš dzīves cikls, un tie lieliski prot slēpties audos un izvairīties no jūsu imūnsistēmas. Tradicionālā gudrība ir tāda, ka parazitāras infekcijas var izārstēt vienas līdz trīs dienu laikā ar tādiem medikamentiem kā albendazols, ivermektīns vai mebendazols. Lai gan tas, protams, var samazināt parazītu slogu daudziem pacientiem, tomēr lielai daļai tie nesniedz ilgstošus, būtiskus rezultātus.
  Kāpēc? Tāpēc, ka parazītu slogs var samazināties vienas līdz trīs dienu ārstēšanas kursa laikā, bet tikpat viegli tas var atkal atjaunoties. Mēs arī nezinām, cik atšķirīgi iedarbojas garšaugi (lielākā daļa dabiskās medicīnas pasaulē lieto garšaugus nevis zāles pret parazītiem) salīdzinājumā ar zālēm, tāpēc tas var būt efektivitātes jautājums (proti, garšaugi ir vājāki, un, lai iegūtu tādus pašus rezultātus, to nepieciešams lietot vairāk un ilgāk).
  Jebkurā gadījumā es lietoju pretparazītu līdzekļus vismaz divus līdz trīs mēnešus. Nekam ātrākam neuzticos.
 5. Ja neārstēsiet visu ģimeni, tostarp mājdzīvniekus, rezultātu var arī nebūt. Es neesmu eksperts mājdzīvnieku ārstēšanā, tāpēc neprasiet man, kā to darīt, bet, ārstējot no parazītiem, es ārstēju visu ģimeni. Kāpēc?
  Tāpēc, ka, ārstējot vienu ģimenes locekli vai ignorējot mājdzīvniekus, pacienti var viegli inficēties no šiem ģimenes locekļiem vai mājdzīvniekiem, pat ja tiem nav simptomu.

Atsauce: šeit

Last modified: 17. novembris, 2023