Viena no odiozākajām un pretrunīgākajām personām Latvijas mediķu aprindās ir bērnu vakcinācijas karognese Dace Zavadska. Priekšsēde Imunizācijas valsts padomē (IVP), Ģimenes vakcinācijas klīnikas vadītāja Bērnu slimnīcā, Rīgas Stradiņa universitātes docente. Mediji viņu dēvē par vakcīnu eksperti, un publiski īpaši aktīva Zavadska kļuva, reklamējot kovidu un kovid-19 gēnu terapijas potes.

Nupat D. Zavadska sākusi uzstāties par iepriekš Latvijā bērniem (kuru vecāki tam piekrita) gadiem ilgi durtās pneimokoku vakcīnas zemo efektivitāti.

Pneimokoku infekcija ir baktērijas Streptococcus pneumoniae izraisīta saslimšana. Šī baktērija organismā iekļūstot caur elpceļiem, liecina informācija Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) bukletā. Taču, kā ikviena, arī pneimokoku saslimšana sākas, ja organisms ir novājināts, piesārņots un baktērija rod virsroku.

Turpat SPKC bukletā arī norādīta maldinoša informācija, ka vakcinācija esot efektīvākā aizsardzība pret pneimokoku infekciju.

Avots: 75241_Pneimokoks_preview_4 (spkc.gov.lv)

Kāpēc maldinoša? – Jo IVP paziņojusi, ka Latvijā izmantotā pneimokoku vakcīna neesot iedarbīga. Tas pamatots ar, iespējams, izdomātu stāstu par divus gadus veca bērna bojāeju it kā no šīs pašas saslimšanas, neskatoties uz saņemtajām potēm.

Avots: Bērnu slimnīcā nomirst vakcinēts bērns, steidzami prasa mainīt vakcīnu pret efektīvāku (nra.lv)

Tagad D. Zavadska aģitē, ka valstī iepirktā līdzšinējā vakcīna jāmaina pret citu – tādu, kas paredzēta esošajiem izplatītākajiem serotipiem jeb slimības ierosinātāja paveidiem.

Avots: “Pneimokoks būtībā ir liels draņķis!” Daktere skaidro, kāpēc steidzami jāmaina vakcinācijas kalendārā esošā vakcīna | Jauns.lv

Pievērsiet uzmanību atsevišķiem D. Zavadskas izteikumiem intervijā par pneimokoku:

Mediķe apstiprina, ka bērniem līdz divu gadu vecumam imūnsistēma nav vēl nobriedusi. Rodas loģisks jautājums – ja bērna imūnsistēma nav nobriedusi, kādā veidā organisms spēs pareizi saražot antivielas un izturēt mākslīgo imunizāciju?
Vai nenobriedusī imūnsistēma spēj izturēt dzīvo tuberkulozes vakcīnu, ko, vecākiem piekrītot, ievada dzīves trešajā dienā? Vai divus mēnešus veca zīdaiņa organismā tiešām ir gudri ievadīt sešus dažādus patogēnus kombinētās vakcīnas veidā? Vai 4-6 mēnešu vecumā zīdainis izturēs piespiedu kārtā inficēšanos ar rota vīrusu, jo mutē pilināmie pilieni satur dzīvu rota vīrusu? Un tās pašas vizītes laikā – toksiskām sastāvdaļām bagāto masalu-masaliņu-cūciņu vakcīnu, kas arī satur dzīvus slimību ierosinātājus?

Visticamāk šis nabaga 2 gadus vecais bērns, kurš nomira medicīnas iestādē (ja stāstam var ticēt), bija tā pārvakcinēts, ka organisms neizturēja šāda veida intoksikāciju, vakcīnas patogēnu invāziju un imūnsistēmas darbības pilnīgu izsišanu no sliedēm, pirms tā vēl bija nobriedusi.

Tiek netieši atzīts, ka ne jau pneimokoks ir draņķis (ja jau mūsu organismā var uzturēties un neizraisīt saslimšanu), bet gan cilvēka imūnsistēma ir salaista tādā dēlī, ka vairs nespēj tikt galā. “Dēlī salaišanu” veicina gan vakcīnas un dažādas injekcijas, gan piesārņots zarnu trakts, aizliktas zarnu trakta sieniņas, “pateicoties” mūsdienu rūpnieciski ražotajiem pārtikas izstrādājumiem.

Tikmēr lobija brīvie pētnieki brīdina, ka iespējamais iemesls pēkšņai vēlmei nomainīt līdzšinējās bērnu kalendāra potes, tostarp, pneimokoku, pret “efektīvākām”, ir jaunā tehnoloģija, kas līdzinās mRNA gēnu terapijai. Ja ar kovid potēm grafēnu izdevās ievadīt lielā daļā pieaugušo, tad tagad ļaunais nodoms vērsts uz bērniem.

Avots: Home – Karen Kingston (mylelab.com)

Absurdi nepierādāmi apgalvojumi

Dace Zavadska, reklamējot mākslīgo imunizāciju, arī iepriekš nonākusi pretrunās. Lai gan viņa ieņem dažādus vadošus amatus un no masu mediju puses sabiedrībai tiek prezentēta kā viedokļa līdere, izteikumi ir klaji dezinformējoši, absurdi, neloģiski un klīniskos pētījumos neapstiprināti. Nepārspējams šajā ziņā ir vēstījums, ko D. Zavadska pauda 2020. gada nogalē TV raidījumā “Uz līnijas”:

“Tas var izklausīties neticami, bet to jau ir pierādījusi zinātne, ka imūnās sistēmas kapacitāte ir milzīga. Vienā dienā imūnā sistēma bez papildu stresa spētu atbildēt uz 10 000 vakcīnu vienā vakcinēšanas reizē. Mums pat vakcīnu nav tik daudz, lai mēs to varētu izdarīt,” skaidroja Zavadska. Viņa norādīja, ka, piemēram, imūnai sistēmai daudz lielāku stresu rada uzturēšanās saulē, aizsargājoties no tās iedarbības, nekā no vakcīnām.

Avots: Cik vakcīnas cilvēka ķermenis var paciest? Skaidro infektoloģe | Veselam.lv

Dace Zavadska regulāri izplata dezinformāciju:

Dezinformācija nr. 1: Pārslimojušajiem, saņemot vienu kovid injekciju – pilna aizsardzība pret kovidu;

Fakti, kā ir realitātē: šeit, šeit, šeit, šeit,

Avots: Dace Zavadska skaidro jaunumus par Covid-19 vakcīnām | Covid-19 (covid19.gov.lv)

Dezinformācija nr. 2: Pat, ja saslimst vakcinētais, slimošanas gaita esot viegla.

Fakti, kā ir realitātē: piemēram, šeit.

Avots: Asoc. prof. Dace Zavadska: vakcīna var būt nepatīkama, nevis kaitīga (rsu.lv)

Dezinformācija nr. 3: vienā dienā un vakcinēšanās reizē imūnā sistēma spēj izturēt 10 000 vakcīnu.

Fakti, kā ir realitātē: piemēram, šeit. Gandrīz visu bērniem paredzēto vakcīnu lietošanas instrukcijās tiek brīdināts, ka nav veikti pētījumi par vakcīnu savienojamību un kombinēšanu, kā arī atkārtotu devu ievadi vienas vizītes ietvaros. Rotavīrusu vakcīnai: “tās pašas vizītes laikā vienu devu var aizstāt, tomēr šāda dozēšana klīniskos pētījumos nav bijusi pētīta. Ja problēma atkārtojas, papildu devu lietot nedrīkst.”

Avots: Cik vakcīnas cilvēka ķermenis var paciest? Skaidro infektoloģe | Veselam.lv

Dezinformācija nr. 4: vakcīnas esot drošas alerģiskiem cilvēkiem, un to sastāvā esot ļoti maz palīgvielu.

Fakti, kā ir realitātē: šeit, šeit un noteikti apskatiet arī šo, kur tiek runāts par lielu daudzumu kaitīgā grafēna injekciju sastāvā.

Avots: Patiesība par dažādām Covid-19 vakcīnām: skaidro profesores Ludmila Vīksna un Dace Zavadska | Jauns.lv

Dezinformācija nr. 5: Kovid injekcijas ir drošas.

Fakti, kā ir realitātē: šeit, šeit, šeit, šeit, šeit un, piemēram, šeit, šeit

Avots: Zavadska: Covid-19 vakcīnas ir drošas, nav pamata bažām, ka to nepietiks visiem (tvnet.lv)

Dezinformācija nr. 6: Pirms vakcīnu reģistrācijas tiek pārbaudīta to ietekme uz augli, tāpēc vakcīnas ir drošas grūtniecēm

Fakti, kā ir realitātē: šeit, šeit, šeit, šeit un arī šeit

Avots: (3) Watch | Facebook

Dezinformācija nr. 7: Ja cilvēkam ir bijusi anafilakse, kas ir dzīvībai bīstama alerģiska reakcija, viņš var vienkārši ignorēt savu organismu, dodoties saņemt otru injekcijas devu, pie tam izvēloties cita ražotāja Covid-19 preparātu.

Fakti, kā ir realitātē: šeit

Avots: Zavadska un Dumpis: nav tādu veselības problēmu, kad nevarētu saņemt nedzīvās vakcīnas | Jauns.lv

Atbildību neuzņemas

Publiski pieejamā informācija neliecina, ka tā dēvētā vakcīnu eksperte par saviem izteikumiem (kuriem uzticoties, cilvēki devuši saņemt bīstamas injekcijas, un daudzi, kā liecina izmaksāto kompensāciju apmērs un pamatojums, cieš no būtiska kaitējuma veselībai vai ir jau miruši) jebkad būtu nesusi atbildību vai pat atvainojusies iedzīvotājiem. Mediķe turpina ieņemt vadošus amatus gan Bērnu slimnīcā, gan Veselības ministrijas paspārnē esošajā IVP, atalgojumu saņemot no pašas mānīto cilvēku nodokļu maksājumiem. Viņas amatpersonas deklarācija gan nav pieejama.

“Vakcīnrealitāte Latvijā” jau iepriekš vēstīja par citiem nopietniem D. Zavadskas pārkāpumiem un iespējamās legalizētās korupcijas piekopšanu, IVP priekšsēdētajas amatu savienojot ar privāta rakstura maksājumu pieņemšanu no, piemēram, farmācijas kompānijas “Pfizer”.

Avots: Infektoloģe Dace Zavadska saņem maksājumus no “Pfizer” un pārkāpj likumu – Vakcīnrealitāte.org (vakcinrealitate.org)
Avots: Bērnu sargeņģelis vai vakcīnu izplatītāja – Vakcīnrealitāte.org (vakcinrealitate.org)

Balsoju par Vakcīnrealitāti! – Paldies, pētiet un rakstiet vēl – Vakcīnrealitāte.org (vakcinrealitate.org)

Last modified: 25. aprīlis, 2023