Viens no tā dēvētājiem pašmāju vakcinācijas ekspertiem ir Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Vienā no Latvijas radio ēteriem viņa norādīja: “Mums ir tā iespēja, ka ir dažādu tehnoloģiju vakcīnas pieejamas. Ja cilvēkam ir bijusi anafilakse pēc pirmās devas saņemšanas, tad viņš pabeigs kursu ar citas tehnoloģijas vakcīnu. Un būs gan iegūta aizsardzība, gan arī varēs saņemt vakcinācijas sertifikātu. Savukārt tādu klīnisku, medicīnisku vai zinātnisku veselības problēmu, kad nevarētu saņemt nedzīvās vakcīnas, īsti nav.”

Lasīt rakstu: šeit.

Avots: https://jauns.lv

Tātad Dace Zavadska norāda: ja cilvēkam ir bijusi anafilakse, kas ir dzīvībai bīstama alerģiska reakcija, viņš var vienkārši ignorēt savu organismu, dodoties saņemt otru injekcijas devu, pie tam izvēloties cita ražotāja Covid-19 preparātu? Vai šādam D. Zavadskas apgalvojumam ir kāds zinātnisks pamatojums? Vai paši ražotāji ir norādījuši šāda veida informāciju?

Kas ir norādīts Covid injekciju lietošanas instrukcijās?

Apskatīsim visu četru Covid-19 preparātu lietošanas instrukcijas:

“Pfizer”: šeit.

Dokumentā ir izlasāma sekojoša informācija: “”Pfizer” preparāta zāļu aprakstā norādīts: “Nav pieejami dati par Comirnaty un citu COVID-19 vakcīnu savstarpējo aizvietojamību, lai pabeigtu vakcinācijas kursu. Ja saņemta viena Comirnaty deva, personai ir nepieciešams saņemt otru Comirnaty devu, lai uzskatītu vakcinācijas kursu par pabeigtu.”

Avots: https://ec.europa.eu/

“Vaxzevria” / “Astrazeneca”: šeit.

“Nav pieejami dati par “Vaxzevria” un citu COVID-19 vakcīnu savstarpējo aizvietojamību, lai pabeigtu vakcinācijas kursu. Ja saņemta viena “Vaxzevria” deva, personai ir nepieciešams saņemt otru “Vaxzevria” devu, lai uzskatītu vakcinācijas kursu par pabeigtu.”

Avots: www.ema.europa.eu

“Moderna”: šeit.

“Nav pieejami dati par COVID-19 Vaccine Moderna aizvietojamību ar citām Covid-19 vakcīnām, lai pabeigtu vakcinācijas kursu. Ja saņemta viena COVID-19 Vaccine Moderna deva, personai ir jāsaņem otra COVID-19 Vaccine Moderna deva, lai uzskatītu vakcinācijas kursu par pabeigtu.”

Avots: https://ec.europa.eu

“Janssen”: šeit.

“Mijiedarbība nav pētīta. COVID-19 Vaccine Janssen lietošana vienlaicīgi ar citām vakcīnām nav pētīta.”

Avots:  www.ema.europa.eu

Pat slavenajā “fact checker” lapā “Reuters” tiek norādīts:  Pasaules veselības organizācija ir PRET Covid-19 preparātu miksēšanu.

Avots: www.reuters.com

Oksfordas universitātē notiek pētījums par “Pfizer” un “Astra Zeneca” preparātu miksēšanu.

Uzmanības vērts fakts: zinātnieki vairāk koncentrējas uz antivielu daudzumu nevis uz drošumu un iespējamajām sekām ilgtermiņā.

“Lancet” žurnālā pieejams raksts par attiecīgo klīnisko pētījumu: šeit.

Svarīgi pieminēt, ka šajā pētījumā cilvēkiem tiek ievadītas divas dažādas Covid-19 preparātu tehnoloģijas: adenovīrusa vektorvakcīna un mRNS COVID-19 vakcīna. Kā šīs tehnoloģijas mijiedarbosies un ko nodarīs organismam ilgtermiņā, nav iespējams uzzināt dažu mēnešu laikā. Nav brīnums, ka klasisko vakcīnu izstrāde ilgst 10-15 gadus! Lasiet “Vakcīnrealitāte” publicēto izpēti par Covid-19 mītu “Gada laikā iespējams izstrādāt drošu Covid vakcīnu” šeit.

Pētījums par “Pfizer” injekciju: šeit.

Pētījums par “Astrazeneca” / “Vaxzevria” injekciju: šeit.

Avots: https://papers.ssrn.com

Pētījumā piedalījās tikai 830 dalībnieku! Dalībnieku vidējais vecums bija 57,8 gadi. Turpat norādīts: “Visās grupās bija četri nopietni nevēlami notikumi, no kuriem neviens netika uzskatīts, ka būtu saistīts ar imunizāciju.”

Avots: https://papers.ssrn.com

Tātad pētījuma dalībnieki saņēma kopumā 4 devas. Pēc to saņemšanas tika novērotas nopietnas blaknes dažiem no dalībniekiem,secinot, ka tās nav saistītas ar injekcijām? Vai tad pirms klīniskā pētījuma dalībnieki neiziet pilnu veselības stāvokļa apskati?

Avots: https://www.isrctn.com/ISRCTN69254139

Par pētījumu ISRCTN: 69254139 vairāk lasīt: šeit.

Pie sadaļas “Kurš var piedalīties?” norādīts: “Pieaugušie brīvprātīgie vismaz 50 gadu vecumā, ieskaitot tos, kuriem ir citi veselības traucējumi, ja vien šie apstākļi ir viegli vai vidēji smagi, un ir labi kontrolēti brīvprātīgā darba laikā.

Avots: https://www.isrctn.com/ISRCTN69254139

Klīniskā pētījuma mājaslapa: šeit.

Atgriežoties pie Daces Zavadskas intervijas:

Nav pieejams neviens zinātnisks pētījums, kas apstiprinātu šīs ekspertes vārdus. Ja tagad nevienam nevar ticēt uz vārda, tad kādēļ Latvijas eksperti ir iedomājušies, ka viņiem nav jānorāda avoti, balstoties uz kuriem viņi izsaka augstāk minētos secinājumus maldinot Latvijas iedzīvotājus?

Vai jauniem cilvēkiem, kuriem rodas anafilakse pēc kādas Covid-19 injekcijas, teiks, ka var “droši” saņemt citu injekciju, jo ir pieejami pētījumi? Lai gan pētījumā piedalās cilvēki, kuri ir vecumā virs 50 gadiem. Vai šī nav dezinformācija?

Last modified: 1. oktobris, 2021