Atsauce uz Bila Geitsa “inovācijas” aprakstu: Bill Gates-backed Apeel Sciences makes fruit, avocados last longer (cnbc.com)

Kamēr industrija slavē ķīmisko jaunievedumu, kas garantē augļu un dārzeņu ilgstošu uzglabāšanu, neizmantojot plastmasu un samazinot atkritumos nonākošā ēdiena apmērus, tikmēr analītiskās vietnēs tiek izplatīti brīdinājumi neēst un pat nepieskarties jebkam, kas apstrādāts ar “Apeel”.

“Apeel” ir neredzams izsmidzināms pārklājums. Tas mākslīgā veidā “iekonservē” augļus un dārzeņus, radot ilūziju par to svaigumu. Uzņēmumu un ideju promotē Bils Geitss, Keitija Perija un Opra. Reklāmas mērogi liecina, ka megakorporācijas tikai turpinās ķerties pie produktiem, kas tā vai citādi paredzēti nonākšanai cilvēka ķermenī. Neatkarīgi no tā, vai tie ir medikamenti, injekcijas vai ēdiens, un vienmēr apgalvojot, ka tas esot lielākam labumam.

ASV uzņēmumi, piemēram, “Kroger”, pievienojas “Apeel” reklamētāju korim – tas esot pārtikas atkritumu novēršanas instruments. “Apeel” jau pārstāvēts astoņās valstīs, pārvalda 30 piegādes tīklus un izplata produkciju 40 mazumtirdzniecības partneriem, kas apstrādātos produktus piegādā desmitiem tūkstošu veikalu visā pasaulē.

Pašlaik atsevišķos veikalos nopērkami avokado un gurķi, kas pārklāti ar neredzamo aerosolu, taču uzņēmums apgalvo, ka izstrādājis “risinājumus” arī laimiem, mandarīniem, āboliem un apelsīniem. Perspektīvā plānots apstrādāt “visu no sparģeļiem līdz ananāsiem, mango, citroniem un tomātiem”.

“Apeel” aerosolu neesot iespējams nomazgāt neatkarīgi no beršanas – tā norādīts kompānijas atbildē uz patērētāju biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Instagram video rullītī, pirms tas ticis dzēsts, varēja dzirdēt Dženiju Du, vienu no “Apeel” līdzdibinātājām, sakām, ka “mēs visi esam izgatavoti no “zvaigžņu lietām” un “viss, ko mēs ēdam, ir ķīmisks!”, nepārprotami mēģinot pārliecināt, ka pārtikas pārklāšana ar noslēpumainām ķimikālijām esot normāla un pareiza. Acīmredzot viņa nesaprot stehiometriju. Jo “elementi mums apkārt”, ķīmiskās vielas… atkarībā no tā, kā tās savienojas ar citām ķīmiskām vielām… var būt diezgan… TOKSISKAS.

“Apeel” vietnē publicētā informācija par sastāvu un drošuma aspektiem ir neskaidra. Norādīts, ka aerosols sastāv no glicerolipīdim, “konkrēti – pārtikas piedevas taukskābju mono- un diglicerīdiem”.

Uzmanību! Mono- un diglicerīdi satur transtaukskābes, kas veicina iekaisumu organismā un saistītas ar sirds slimībām, diabētu, insultu un aptaukošanos. Aktīviste “FoodBabe” atklāj, kā regulējošā iestāde FDA beidzot atzinusi transtaukskābju bīstamību un sāka pieprasīt ražotājiem norādīt informāciju par tām uz pārtikas produktu etiķetēm.

Brīdinājums: drošības datu lapa (SDS), (iespējams, NAV attiecināma uz “Apeel” apstrādātajiem produktiem) atklāj sastāvdaļas, lai jūs varētu izpētīt un izdarītu savus secinājumus:

Sastāvs/informācija par sastāvdaļām:

1) ALKOHOLS (C9-C11) ETOKSILĀTS (6EO) (klase: 4. akūtā toksicitāte un 1. acu bojājumi)
Apelsīnu TERPĒNI (klase: ādu kairinoši 2; ādas jutīgums 1; pastāvīgs kaitējums ūdens videi);
2) NĀTRIJA (C12-14) ALKILTOKSIsulfāts (klase: ādu kairinošs 2; acu bojājumi 1; hronisks kaitējums ūdens videi);
3) 1,2-BENZIZOTIAZOLĪNS-3-1 [BIT] (klase: akūtā toksicitāte 4; ādu kairinošs 2; acu bojājumi 1; ādas jutīgums 1; akūts kaitējums ūdenim 1; pastāvīgs kaitējums ūdenim).

Kā laika gaitā tas var ietekmēt zarnu mikrobiomu, un kādas būs izrietošās sekas? Viss norāda uz to, ka “Apeel” industrijai nav var veselību saistītu mērķu. Tas paredzēts tikai produktu piegādātāju peļņas palielināšanai un, iespējams, kādiem slēptiem mērķiem.

Galu galā “Apeel” bīstamība ir iemesls ēst vietējo, tradicionālo, organisko, biodinamisko un ķīmisko vielu nesaturošu pārtiku. Tagad ir īstais laiks audzēt pārtiku savā dārzā!

Raksta tapšanā izmantotais materiāls: Don’t Eat or Touch “Apeel” Produce! This Applies To Organics, too (deeprootsathome.com)
Last modified: 25. maijs, 2023