Kā norādīts visu četru Latvijā lietojamo Covid-19 preparātu zāļu aprakstos, nav vērtēta to efektivitāte, drošums un imunogenitāte cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu.

Tostarp, cilvēkiem, kuri tiek ārstēti ar imūnsupresantiem (piem., onkoloģiskie, HIV, Hodžkina slimības, orgānu transplantācijas pacienti).

Eiropas medicīnas aģentūras mājaslapā norādīts: Ir pieejami ierobežoti dati par cilvēkiem ar novājinātu imunitāti (cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu). Neskatoties uz to, ka cilvēki ar novājinātu imunitāti, iespējams, nereaģē uz vakcīnu tikpat labi, nav īpašu problēmu par drošību. Cilvēkus ar novājinātu imunitāti joprojām var vakcinēt, jo viņiem var būt lielāks COVID-19 risks.”

Avots: www.ema.europa.eu

Pie šīs kategorijas var pieskaitīt cilvēkus ar hroniskām saslimšanām, jo arī viņiem imūnsistēmas darbība ir pazemināta. To, kā Covid-19 preparāti būs ietekmējuši visu šo cilvēku veselību, varēs uzzināt pēc dažiem gadiem, kad noslēgsies klīniskie pētījumi.

Avots: www.spkc.gov.lv

“Pfizer”: Vakcīnas efektivitāte, drošums un imunogenitāte nav izvērtēta personām ar imūnās sistēmas traucējumiem, tajā skaitā personām, kuras saņem imūnsupresīvu terapiju. Personām ar imūnās sistēmas traucējumiem Comirnaty efektivitāte var būt mazāka.”

“Spikevax / Moderna”: “Vakcīnas efektivitāte, drošums un imunogenitāte nav izvērtēta personām ar imūnās sistēmas traucējumiem, tajā skaitā personām, kuras saņem imūnsupresīvu terapiju. Personām ar imūnās sistēmas traucējumiem COVID-19 Vaccine Moderna efektivitāte var būt mazāka.”

“Vaxzevria”/”Astrazeneca”: “Vakcīnas efektivitāte, drošums un imunogenitāte nav izvērtēta personām ar imūnās sistēmas traucējumiem, tajā skaitā personām, kuras saņem imūnsupresīvu terapiju. Personām ar imūnās sistēmas traucējumiem Vaxzevria efektivitāte var būt mazāka.”

“Janssen”: Šīs vakcīnas efektivitāte, drošums un imūngenitāte nav vērtēta personām ar novājinātu imunitāti, tai skaitā tām, kuras tiek ārstētas ar imūnsupresantiem. Personām ar novājinātu imunitāti COVID-19 Vaccine Janssen efektivitāte var būt mazāka.”

“Pfizer”

Avots: https://ec.europa.eu

“Spikevax / Moderna”

Avots: https://ec.europa.eu

“Vaxzevria”/”Astrazeneca”

Avots: https://ec.europa.eu

“Janssen”

Avots: https://www.ema.europa.eu

Last modified: 1. oktobris, 2021