Aizvedot bērnu uz potēm, vien retais vecāks aizdomājas par injekciju faktisko sastāvu un seku nopietnību, šim toksisko vielu kokteilim nonākot organismā. Vēl retāk tiek analizēts, kāda veida, ražotāja un tipa vakcīna tiks durta bērnam. Par to padomāt mudinām mēs, Vakcīnrealitāte Latvijā.
Saņēmām vēstuli no vakcīncietušas meitenītes (sekas redzamas attēlā) tēva:
“Tas ko jūs darāt, manuprāt, ir ļoti izglītojoši un nepieciešami, jo cilvēkam ikdienas steigā nav laika un spēka tai analīzei, ko jūs veicat, jo tas skar pašu dārgāko kas mums ir, t.i. mūsu un mūsu bērnu veselību. Vēlos padalīties ar mūsu pieredzi attiecībā uz potēm. Pagājušajā gadā mums piedzima meitiņa. Slimnīcā otrajā vai trešajā dienā saņēma turberkulozes poti. Divus mēnešus vēlāk, trīs dienas pirms kalendāra potēm, tuberkulozes injekcijas vietā sāka veidoties augonis. Bijām pie profesores Gropes un arī pie dr. Medņa uz konsultācijām. Uzklausot abu speciālistu ieteikumus un viedokļus, izlēmām atlikt bērna vakcināciju līdz gada vecumam. Divus mēnešus vēlāk augonis pārsprāga, bet rēta plecā gan ir palikusi. Pagājušā gada septembrī atbraucām ar ģimeni uz dienvidiem uz nenoteiktu laiku. Bērnu, protams, pierakstījām pie ārsta uz pārbaudēm. Jau pēc pirmās vizītes bija tāda neizpratne, ka bērnam nav pošu pases un, ka viņa nav potēta. Tas bija kaut kas, tāds spiediens, Latvijas ģimenes ārsts salīdzinoši bija ļoti saprotošs.”
Zīdaiņiem – aizdomīga poļu vakcīna
Jau vēstījām, ka Latvijā jaundzimušajiem, kuru vecāki brīvprātīgi piekrīt potēšanai, tiek durta poļu ražojuma tuberkulozes vakcīna (BCG) “Szczepionka przeciwgružlicza BCG 10”. Kaut kādu iemeslu dēļ šī medicīniskā substance nav reģistrēta ne Eiropas centrālajā reģistrā, ne Latvijā.
Vecāki tiek maldināti vai netiek pilnvērtīgi informēti arī par vakcīnas iedarbību. Jo konkrētā nav paredzēta izplatītākās – plaušu – tuberkulozes formas novēršanai. Latvijā zīdaiņi tiek potēti pret dabā praktiski nesastopamām miliārās TB un centrālās nervu TB formām.
Redzamās sekas – čūlas, strutas, augoņi
No lietošanas instrukcijas: “2 – 4 nedēļas pēc vakcinācijas, injekcijas vietā 90-95% bērnu parādās infiltrācija, kas var saglabāties vairākas nedēļas. Pārsvarā infiltrācija sākas ar pūtīti, kas pārvēršas čūlā, parasti 2-5 mm diametrā, bet ne lielāku kā 1 cm. Ādas bojājums pašdziedinās 2 – 3 mēnešu laikā pēc vakcinācijas, atstājot bālganu rētu dažu milimetru diametrā. Dažiem cilvēkiem ilgstošu laiku var izdalīties serozs šķidrums no pūtītes, kas netiek uzskatīta par komplikāciju un tā neprasa nekāda veida ārstēšanu.”
Viela pārdomām – ja jūs atnāktu pie sava ārsta un teiktu, ka jums ir izveidojusies čūla uz ādas, kas nedzīst divus mēnešus, kāda būtu viņa reakcija? Izmeklēšana, analīzes, lai noskaidrotu šo cēloni, jo pēc būtības katra brūce, kas tiek dezinficēta un apkopta, izdziedinās pietiekami ātri (protams, atkarīgs no lieluma, dziļuma un rakstura). Bet, runājot par vakcinācijas izraisīto brūci injekcijas vietā, tiek uzskatīts, ka tas ir pilnīgi “normāli”, ka var būt strutojoša pūtīte un čūla, kas nepāriet vairāku mēnešu garumā. Nedzīstoša brūce var nozīmēt to, ka injekcijas vietā ir kāda infekcija vai kairinātājs, ko ķermenis cenšas izvadīt ar strutu palīdzību.
Tālāk tekstā lasāms īss teikums par to, ka, ja 1-2 dienu laikā pēc vakcinācijas rodas reakcija un izveidojas abcess (5-7 dienu laikā), var būt aizdomas par jau esošo tuberkulozes infekciju organismā.
BKUS bukletā norādīts, ka pēc vakcinācijas var novērt limfadenopātiju jeb paduses limfmezglu palielināšanos līdz 1 cm diametrā, kam speciāla ārstēšana neesot nepieciešama. Bet fotogrāfijā, kas pievienota pie šī teksta, parādās cita aina – limfmezgla lielums ir virs 1 cm un tā nav norma! Šāda veida teksts un fotogrāfija apgrūtina vecāku spēju objektīvi novērtēt vakcīnas komplikācijas nopietnību.
“Ja kādā organisma vietā veidojas infekcijas perēklis vai iekaisums, palielinās un kļūst sāpīgi tuvākie limfmezgli.” Tāpēc nav pārsteidzoši, ka pēc dzīvas “novājinātas” tuberkulozes potes bērniem ierasta vakcīnas komplikācija ir paduses limfmezglu iekaisums.
Plašāk par šo poti, tās sastāvu un blaknēm lasiet “Vakcīnrealitāte” izpētes rakstā:
Last modified: 4. aprīlis, 2023