“Skolas laikā piedalījos putnu gripas vakcīnas eksperimentālajā izpētē.

Mums toreiz kādiem septiņiem jauniešiem, kuri bijām sasnieguši pilngadību, iešpricēja putnu gripas vakcīnu, samaksāja 100 latus un mēnesi vajadzēja pildīt anketas par veselības stāvokli.

Toreiz piekritām, jo muūs uzaicināja klasesbiedre – ārstu privātprakses “Adoria” vadītājas dr. Bušmanes meita.

Domājām – cik forši, bezmaksas vakcīna un vēl naudiņa! Šobrīd, protams, apzinos, ka aģitēt tikko 18 gadus sasniegušus sīčus ir pilnīgs neprāts!

Pirms tam par to nebiju domājusi, bet šorīt “Vakcīnrealitātē” ieraudzīju meitenes komentāru par piedalīšanos medicīniskā eksperimentā par 25-30 latiem un uzreiz rezonēja ar manu gadījumu.

Droši varu sniegt vairāk informācijas. Vienīgi nezinu, vai man ir saglabājušies dokumenti, jo tas notika pirms 12 gadiem, bet pošu vēsturē vajadzētu būt.

Pēc vakcinācijas it kā nenovērojām neko neparastu, bet man tolaik bija 18 gadi, un patiešām neiedziļinājos tajā visā, diemžēl.

Katrā ziņā tagad, raugoties pieauguša cilvēka acīm uz notikušo, tas viss liekas tik slikti un nepareizi! Un man ir tik bezgala žēl, ka es nezināju agrāk par šo visu!

Paldies, ka Jūs esat un paldies par to milzīgo un grūto darbu, ko darāt! Pateicoties Jums esam mainījuši savas un savu bērnu dzīves!”

Lasītāja

Last modified: 17. marts, 2022