vakcīnrealitāte covid vakcinas

“Sveicināti. Manai sievai darbā tiks pieaicināts ārsts, lai iedrošinātu darbiniekus vakcinēties. Varēs uzdod arī savus jautājumus. Iesakiet lūdzu, ko jautāt, lai visi dzirdētu un daļai pazustu vēlme vakcinēties. Viens no maniem jautājumiem bija par vakcīnas sastāvu ( abortēta embrija šūnas un parējās kaitīgās vielas). Tagad daktere prasa info par linku, no kurienes informācija par sastāvu.”

/ VR lasītājs

Atbilde:

Vēlamies Jūs iedrošināt, ka Jums aģitējošajai ārstei nav jāsūta nekāda veida linki vai apliecinājumi savām bažām. Ja viņa vēlas pārliecināt par vakcīnu drošumu un nepieciešamību tās injicēt, tad tieši ārstei, kura vakcīnas reklamē, jāpierāda, ka tur nav abortēto bērnu šūnu, ka tās ir pilnībā izpētītas un drošas.

Jautājumu piemēri

Pārlasot Covid-19 vakcīnu zāļu aprakstu, rodas daži jautājumi:

1. Zāļu aprakstā ir norādītas kontraindikācijas: ja cilvēkam ir kāda alerģija uz vakcīnā esošajām vielām, tad šo vakcīnu nedrīkst injicēt. Es neesmu drošs par to, vai man nebūs reakcijas uz kādu no šīm vielām, jo esmu diezgan jūtīgs uz jebkurām zālēm. Lūdzu, norādiet analīzes, kas man ir jānodod (un kur to var izdarīt), lai es būtu drošs, ka man nav alerģijas pret kādu no vakcīnā esošajām vielām.

2. Zāļu aprakstos minēts, ka vakcīnu drošuma un efektivitātes klīniskie pētījumi noslēgsies tikai 2023. gadā. Sakiet, kāds ir pamatojums pašlaik izmantot šo ne līdz galam pārbaudīto vakcīnu, ja zināms, ka epidēmiju laikā iedzīvotāju masveida vakcinācija netiek praktizēta: to dara vai nu pirms vai pēc epidēmijas.

3. Zāļu aprakstā norādīts: “Vakcīnas efektivitāte, drošums un imunogenitāte nav izvērtēta personām ar imūnās sistēmas traucējumiem.” Kā šī jaunā vakcīna var nākt man par labu, ja man kā cilvēkam ar imūnsistēmas traucējumiem, nav pieejami dati par šīs vakcīnas efektivitāti, drošumu?

vakcinrealite latvijā, vakcinizpēte
Avots: www.ema.europa.eu

4. Lūdzu norādiet pamatotu iemeslu, kādēļ šī pilnīgi jaunā imūnsistēmas stimulācijas metode nāks par labu man kā cilvēkam ar imūnsistēmas traucējumiem (var minēt jebkuru citu kaiti, kas šim cilvēkam ir)?

5. Sakiet, kādēļ netiek izmantots klasiskais vakcīnas paņēmiens: izmantojot dzīvu vai beigtu vīrusa daļiņu, lai imūnsistēma radītu antivielas tieši pret šo vīrusu nevis pīķa proteīnu?

6. Sakiet, kāds būtu “AstraZeneca” vakcīnas ieguvums, ja lietošanas instrukcijā norādīts, ka, saskaņā ar oficiālo nevēlamo blakusparādību tabulu, VISMAZ katram desmitajam būs šādas blakusparādības:

• Galvassāpes;

• Slikta dūša;

• Mialģija jeb muskuļu sāpes;

• Artralģija jeb locītavu sāpes;

• Nogurums un savārgums;

• Drudža sajūta un drebuļi;

• Pietūkums, nieze, nepatīkamas sajūtas injekcijas vietā.

7. “Pandēmija” ilgst jau vairāk nekā gadu, šādā laika posmā visi jau būs pārslimojuši Covid-19 asimptomātiski vai simptomātiski. Kāds ir pamatojums tagad vakcinēties ar pagājušā gada vakcīnu, kad zināms, ka vīruss jau ir mutējis?

8. “AstraZeneca” lietošanas instrukcijā norādīts: “Pašreiz pieejamie klīnisko pētījumu dati neļauj novērtēt vakcīnas efektivitāti personām, kuras ir vecākas par 55 gadiem.” Pašā lietošanas instrukcijā norādīts, ka nav pieejami dati par vakcīnas efektivitāti pēc 55 gadu vecuma. Kādi pētījumi ir pamatā Latvijas iestāžu izplatītajam apgalvojumam, ka vakcīna pasargā seniorus no Covid-19 saslimšanas?

Avots: www.ema.europa.eu

9. “AstraZeneca” vakcīnā izmantots šimpanzes adenovīruss. Sakiet, kādēļ tiek izmantots cilvēkam svešs vīruss, kuram nevajadzētu atrasties cilvēka organismā? Sākotnēji tika norādīts, ka Covid-19 ir radies no sikspārņa, ko cilvēks ir apēdis. Bet tagad cilvēki tiek vakcinēti ar šimpanzes adenovīrusu?

vakcinrealitate-vakcinu izpete
Avots: www.ema.europa.eu

10. Ja šīs vakcīnas esot drošas, efektīvas un vajadzīgas, kāpēc ražotāji neuzņemas tiesisku atbildību par to iespējamajām negatīvajām sekām cilvēka veselībai?

Kā Jūs komentētu to, ka ASV oficiālajā blakusparādību ziņošanas sistēmā ir jau 4200 nāves gadījumi pēc kovid vakcīnas saņemšana?

Avots: https://medalerts.org

P. S. Abortēto bērnu šūnas un ģenētiski modificētus produktus satur “AstraZeneca” vakcīna, kas nesen pārdēvēta par “Vaxzevria”. Te ir oficiālais zāļu apraksts, 2. lpp ir informācija par sastāvu: šeit

Avots: www.ema.europa.eu

Ir svarīgi sagaidīt skaidras atbildes, jo ārsti, argumentējot par vakcīnu nepieciešamību, mēdz pielietot nekorekto argumentāciju.

Esam modri! Esam veseli!

“Vakcīnrealitāte Latvijā”

Atbalstīt: https://www.vakcinrealitate.lv/izvelne/ziedot/

Last modified: 1. oktobris, 2021