Covid-19 preparāti ir klīniskās izpētes fāzē un nav vēl pieejama informācija, vai vakcinētie pārnēsā/nepārnēsā vīrusu.

Eiropas medicīnas aģentūras mājaslapā norādīts, ka nav zināms, vai Covid-19 preparātus saņēmušie cilvēki pārnēsā un izplata vīrusu.

“Pfizer”: “Vakcinācijas ietekme ar “Comirnaty” uz SARS-CoV-2 vīrusa izplatību sabiedrībā vēl nav zināma. Pagaidām nav zināms, cik daudz vakcinēto cilvēku joprojām var pārnēsāt un izplatīt vīrusu.

Avots: www.ema.europa.eu

“Spikevax” / “Moderna”: “Vakcinācijas ar “Spikevax” ietekme uz vīrusa SARS-CoV-2 izplatīšanos sabiedrībā vēl nav zināma. Pagaidām nav zināms, cik daudz vakcinēto cilvēku joprojām var pārnēsāt un izplatīt vīrusu.

Avots: www.ema.europa.eu

“Vaxzevria” / “Astrazeneca”: “Vakcinācijas ar “Vaxzevria” ietekme uz SARS-CoV-2 vīrusa izplatību sabiedrībā vēl nav zināma. Pagaidām nav zināms, cik daudz vakcinēto cilvēku joprojām var pārnēsāt un izplatīt vīrusu.

Avots: www.ema.europa.eu

“Janssen”: “Pagaidām nav zināma COVID-19 vakcīnas “Janssen” ietekme uz SARS-CoV-2 vīrusa izplatību sabiedrībā. Pagaidām nav zināms, cik daudz vakcinēto cilvēku joprojām var pārnēsāt un izplatīt vīrusu.

Avots: www.ema.europa.eu

Pētījumā Lielbritānijā tika apskatīts, vai vakcinētie spēj inficēt savus mājiniekus. Pētījumā minēts, ka cilvēki ir inficējušies ar Covid-19 pat pēc injekciju saņemšanas. Mērķis bija noskaidrot, vai šie atkārtoti saslimušie var inficēt citus mājiniekus. Pētījuma autori izmantoja modelēšanas paņēmienu, izmantojot loģisko regresiju.

Autori secina: “Mēs esam pierādījuši, ka gan ChAdOx1 nCoV-19, gan BNT162b2 vakcīnas ir saistītas ar samazinātu pārnešanas varbūtību mājsaimniecībās par 40-50% no personām, kurām pēc vakcinācijas diagnosticēts COVID-19.

Avots: https://khub.net/documents
Avots: https://khub.net/documents
Last modified: 1. oktobris, 2021