Daži fakti par “Janssen” vakcīnu no topošā izpētes raksta:

1. Preparāta sastāvā ir svešu cilvēku DNS un ģenētiski modificēti organismi – vakcīnas saņēmējiem tiek injicēts svešs DNS

“Katra deva var saturēt arī atlikušos saimniekšūnu olbaltumvielu daudzumus un / vai saimniekšūnu DNS.”

Cilvēka adenovīruss, ko izmanto “Janssen” vakcīnā, tiek audzēts PER.C6 šūnu līnijā.

Avots: www.fda.gov

2. Vien 67% – tāda ir Janssen vakcīnas apstiprinātā efektivitāte.

Avots: www.zva.gov.lv

3. “Janssen” vakcīnas izpēte vēl turpinās – Eiropas Savienībā tā reģistrēta “ar nosacījumu”, un pašlaik notiekošo klīnisko pētījumu rezultātā tiek ievākti dati par vakcīnas efektivitāti un drošumu. Reģistrācijas apliecības īpašniekam pēc diviem gadiem, t.i., līdz 2023. gada 31. decembrim jāiesniedz randomizētā, placebo kontrolētā, novērotājam maskēto klīniskā pētījuma VAC31518COV3001 galīgais ziņojums.”

Avots: www.ema.europa.eu

4. Uzmanības vērts fakts: šo klīnisko pētījumu sponsorē pats preparāta ražotājs t.i. “Janssen Vaccines & Prevention B.V.”. No augstāk minētā teksta izriet: visi cilvēki, kas dod piekrišanu sev ievadīt “Janssen” vakcīnu, piedalās klīniskajā pētījumā ar ne līdz galam pārbaudītu vakcīnu.

Avots: https://clinicaltrials.gov

5. Kā norādīts “Janssen” oficiālajā dokumentā:Dažiem cilvēkiem, kuri saņēmuši “Janssen” COVID-19 vakcīnu, ir bijuši asins recekļi, kas saistīti ar smadzeņu, vēdera un kāju asinsvadiem, kā arī zems trombocītu (asins šūnas, kas palīdz jūsu ķermenim apturēt asiņošanu) līmeni. Cilvēkiem, kuriem attīstījās šie asins recekļi un zems trombocītu līmenis, simptomi sākās apmēram vienu līdz divas nedēļas pēc vakcinācijas. Lielākā daļa cilvēku, kuriem attīstījās šie asins recekļi un zems trombocītu līmenis, bija sievietes vecumā no 18 līdz 49 gadiem.” “Lielākā daļa blakusparādību ir vieglas līdz vidēji smagas un izzūd dažu dienu laikā.”

Tomēr nav pieejami pētījumi par šāda veida blakusparādību ietekmi nākotnē.

Avots: www.janssenlabels.com

Tātad šāda dzīvībai bīstama blakusparādība var attīstīties nedēļu vai pat divas pēc vakcīnas saņemšanas – to apstiprina pats vakcīnas ražotājs! Bet kā ir realitātē? Pēc kādiem kritērijiem tiek izlemts, ka kāda konkrēta blakusparādība nav saistīta ar poti?

6. Zāļu aprakstā norādīts, ka toksiskā ietekme uz sieviešu un vīriešu fertilitāti ir pētīta uz trušiem! Šī pētījuma rezultātā secina, ka šis preparāts “nenodarīs” kaitējumu cilvēkiem.

Avots: www.ema.europa.eu

7. Nav pētītas “Jansen” preparāta genotoksicitātes un kancerogenitātes īpašības. Tas nozīmē, ka nav zināms, vai šis preparāts var izraisīt vēzi nākotnē.

Avots: www.ema.europa.eu

Avoti:

Janssen zāļu apraksts latviski:

FDA autorizācijas vēstule:

Janssen apraksts par izmantoto šūnu līniju:

Janssen vakcīnas klīniskā pētījuma termiņš:

Janssen oficiālais dokuments veselības aprūpes speciālistiem:

Zāļu Valsts aģentūras informācija par Janssen:

Last modified: 30. septembris, 2021