Mīļie lasītāji, domubiedri, VR atbalstītāji!

Bijām domājuši veidot gada topu, kur iekļaut visu to, par ko žēli pasmaidīt. No sērijas – “medībās atļauts doties tikai ar sertifikātu” vai, ka A. Pumpura Rīgas 11. pamatskola meklē ķīmijas skolotāju, ar piebildi, ka attiecīgas izglītības esamība nav obligāta – svarīgākais, lai ir tas tur sertifikāts. Bet tas viss ir jau gana lasīts un nu jau nešķiet izcelšanas vērts.

Atšķirībā no Ingas Spriņģes. Viņa kopā ar savu organizāciju “Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centrs” / “Re:Baltica” šogad nudien mūsu komandai ievērojami cēlusi pašapziņu.

Apstiprinās, ka “Vakcīnrealitāte Latvijā” ir ļoti ietekmīga organizācija. Pretējā gadījumā – vai kāds būtu tik dāsni finansējis asinssuņus, lai šie ieguldītu ievērojamus laika un darba resursus, mēģinot mūs kancelēt no visa veida ētera. Tūlīt pastāstīšu.

Sākās klasiski. Ar “Vakcīnrealitātes” veidoto publikāciju cenzēšanu sociālajā tīklā “Facebook”. Šogad tur bija sasniegta 11 tūkstošu cilvēku liela auditorija, kas tikai palielinājās; publikācijas un video lasīja/skatījās krietni vairāk – apraide bija līdz pat 200 – 250 tūkstošiem. Lai apgaismojošais saturs līdz tik daudziem nenonāktu, “Re:Baltica” kā oficiālie faktu pārbaudītāji Latvijas teritorijā regulāri izmantoja sev piešķirto instrumentu un ar diezgan zemas kvalitātes argumentiem un izmisīgiem centieniem mēģināja “apgāzt” mūsu publikācijās minētos faktus ar savu cenzūru. Tādējādi mūsu materiāli šīs sociālās platformas ietvaros nonāca pie mazāka skaita lietotāju.

Apzinoties “Facebook” naidīgo politiku, pārorientējāmies uz mājaslapu un “Telegram”. Iespējams, tieši “Re:Baltica” aktīvistes vērsās ar iesniegumu pie .lv domēna reģistra uzturētajiem, lai panāktu mūsu mājaslapas slēgšanu. Tas viņiem neizdevās, jo pārreģistrējām mājaslapu uz starptautisko domēnu .org, līdz kuram netīrie pirkstiņi neaizsniedzas.

Inga Spriņģe un viņas padotie mierā nelikās. Pasūtījums acīmredzot jāpilda un jāatskaitās finansētājiem. Viņi kā “faktčekeri” ar savu banālo demagoģiju par sazvērestībām vērsās pie “Facebook” administrācijas, un nedēļas laikā, pēc dažādu brīdinājumu saņemšanas, lapa tika dzēsta no šī grimstošā sociālā tīkla.

Strauji palielinājās lasītāju skaits mūsu “Telegram” kanālā un mājaslapā. Secinām, ka veidotais saturs ir svarīgs, ja jau cilvēki mūs apzināti uzmeklē. Sirsnīgs paldies par to!

Tas vēl nav viss. Ingas grupējuma pārstāvji kā uzrīdīti turpināja mēģināt novājināt “Vakcīnrealitāti” visos iespējamajos veidos. Viņu izpausmes atbilst Zersetzung metodes plānam (iesaku resursos palasīt detalizētāk). Īsumā: diskreditēt, mēģināt sabojāt reputāciju (Spriņģes veidotie video, raksti), atņemt resursus un ienākumus.

Censoņi vērsās pie mūsu veidotās biedrības “Informnation” konta turētājbankas ar provocējošiem jautājumiem un mājieniem pārtraukt sadarbību jo, tā teikt, neatbalstām valdošo retoriku jeb “aicinām iedzīvotājus nevakcinēties un melojam par vakcīnām”. Bankā “Re:Baltica” saņēma atbildi, ka biedrība nepārkāpj bankas noteiktos kritērijus.

“Re:Baltica” tā arī nav spējusi norādīt uz kādām konkrētām publikācijām vai teikumiem, kur “tiek melots par vakcīnām”. Viņi apvainojumi ir bez seguma, tīrākais populisms. Visi VR pētījumi ir pamatoti pārbaudāmos avotos, kur Spriņģes kompānija ir bezspēcīga. Tāpat viņi melo par to, ka aicinām kādu nevakcinēties. Mēs sniedzam informāciju un kontekstu, mudinot – hei, draugs, vai tu vismaz zāļu aprakstu un šo to no medijos nepublicētā, no cilvēku pieredzes stāstiem esi palasījis, pirms vakcinēties? VR darbība vērsta uz to, lai sniegtu informāciju arī par medaļas otru pusi, un ikviens varētu pieņemt patiesi informētu lēmumu, nevis akli paļaujoties uz ārstu tiražētajām standarfrāzēm.

Tas jo īpaši attiecas uz zīdaiņu vakcināciju, kas būtu ļoti nopietni apsverams solis. Jo īpaši tāpēc, ka daudzas Latvijā iepirktās vakcīnas savu funkciju pret konkrētām slimībām nemaz nepilda (detalizētāk – mājaslapas sadaļā “Vakcīnas” iesakām palasīt izpētes rakstus par tuberkulozes, kombinēto, pneimokoku, rotavīrusa, dzemdes kakla vēža vakcīnu).

Atgriežamies pie “Re:baltica” darbībām. Atņemt ienākumus (atbalstītāju ziedojumus) viņi mēģināja, sūdzoties par “Vakcīnrealitāti” platformas “PayPal” administrācijai. Un “PayPal” mūsu kontu slēdza. Esam jau atraduši alternatīvu platformu – informācija sekos un tiks publicēta mājaslapas sadaļā “Atbalstīt”.

Pa vidu – mēģinājumi diskreditēt ar godu un cieņu aizskarošām publikācijām un sarakstiem (esmu vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs) un jebko “piešūt”, kas ar panākumiem gan nevainagojās. Tā vietā – dāsna reklāma un vēl lielāka interese par informatīvo projektu “Vakcīnrealitāte”.

Varu iztēloties, kā Spriņģes organizācija veica izpēti – pie kā lai piesienas, ko vēl lai izdara, lai mēģinātu vājināt vai sagādāt vismaz kaut kādas problēmas. Uzņēmumu reģistrā viņi atrada ailīti, ka mūsu dibinātajai biedrībai “Informnation” nav norādīti patiesā labuma guvēji un vērsās policijā (!) Iedomājieties vien! Par šo! Policijā!

Dibinot organizāciju, mūsu pārliecība bija, ka patiesā labuma guvēji nav nosakāmi, jo tā ir sabiedrība – lasītāji un skatītāji. Tā arī tika norādīts. Konkrēts cilvēks – kurš gan tas būtu? Bet asinssuņi ir spriež pēc sevis un uzskata, ka jābūt kādam patiesā labuma guvējam. Viņiem tie ir veseli četri cilvēki, saskaņā ar “Lursoft” sniegto informāciju: kāds Pīters Nikolass Folkinss, bijusī “Nekā personīga” producente Arta Ģiga, lietuviešu žurnālists Dainius Radzevičius, igauņu žurnālists Indrek Treufeldt. Diez, kādu tieši labumu šie personāži gūst? Šķiet, ka īstenā patiesā labuma guvēja šajā organizācijā ir Inga Spriņģe un viņu mājaslapā norādītā sponsora “Open Society Foundations” vadītājs starptautiskais noziedznieks Džordžs Soross.

Domubiedri! Man ir svarīgi ar Jums par šo dalīties, jo tas lielā mērā atklāj aizkulises – ko nozīmē būt atklātam sabiedriskajam aktīvistam, iestājoties par godīgas informācijas pieejamību. Uzskatu, ka esam ietekmīgi Latvijas informatīvajā telpā, ņemot vērā augstāk minētos komplimentus. Pret kuru katru tā noteikti nevērstos. Bet, ja būtu reāls pamats apsūdzēt par dezinformāciju, tas tiktu darīts viens un divi. Pamata nav, tāpēc arī visas šīs uzskaitītās apkārtdarbības.

Savukārt pret biedrību “Baltijas Pētnieciskās žurnālistikas centrs ”gan ir pamats vērsties policijā par dezinformāciju. Tikai palūkojiet šo – ož pēc īsta panta: https://www.vakcinrealitate.org/aktualitates/recheck-epizodes/

Gads ir bijis gan skaistu, gan komplimentāru izaicinājumi piepildīts! It viss padara tikai advancētāku un stiprāku! Paldies naidniekiem, bet vissirsnīgākais – Jums, dārgie lasītāji, atbalstītaji, domubiedri!

Paldies ikvienam par katru VR ziedoto eiro! Paldies par visa veida praktisko palīdzību pakalpojumu sniedzējiem un brīvprātīgajiem!

Patiesā cieņā, LAIMI visiem vēlot, redaktore Kristīna Duņeca

Last modified: 31. decembris, 2021