Vakcīna pret B hepatītu ir kombinētās vakcīnas “Infanrix hexa” sastāvā, un to saņem visi zīdaiņi Latvijā, kuru vecāki piekrīt mākslīgajai imunizācijai

Taču vai viņi aizdomājas, kāds ir pamatojums zīdaiņa vakcinācijai (kas labākajā gadījumā nodrošina “imunitāti” uz dažiem bērnības gadiem) pret prostitūtu un narkomānu slimību?

Fragments no SPKC bērnu vakcinācijas kalendāra

Kāda ir varbūtība zīdainim inficēties ar B hepatītu, ja mātei ir veiktas analīzes pirms dzemdībām uz B hepatītu; ģimenē neviens nav narkomāns; zīdainim nav iespēju saskarties ar svešām asinīm, spermu, vaginālajām sekrēcijām vai citiem svešu cilvēku bioloģiskajiem šķidrumiem?

Avots: B hepatīts | Slimību profilakses un kontroles centrs (spkc.gov.lv)

B hepatīta vakcīnas potenciālais kaitējums veselībai ir lielāks nekā ieguvums

  • Šo faktu apstiprina pētījumi:

B hepatīta vakcīna ir saistīta ar trīskāršu multiplās sklerozes risku trīs gadus pēc vakcinācijas. Sadaļā analizēti arī vairāki citi pētījumi, kas neapstiprināja paaugstinātu multiplās sklerozes risku vakcinētajiem. Piemēram, vienā no pētījumiem netika konstatēts paaugstināts risks tāpēc, ka metodē tika izmantots diagnozes datums nevis pirmo simptomu parādīšanās datums. Multiplās sklerozes diagnoze parasti tiek uzstādīta dažus gadus pēc simptomu parādīšanās.

Pēc tam, kad Francijā sākās B hepatīta vakcinācija, multiplās sklerozes gadījumu skaits palielinājās par 65%. Pastāv augsta korelācija (0,93 / 0,73) starp ievadīto vakcīnas devu skaitu un multiplās sklerozes gadījumu skaitu 1-2 gadu laikā.

B hepatīta vakcīna ir saistīta ar 5,9 reizes lielāku artrīta risku, 1,6 reizes paaugstinātu akūta vidusauss iekaisuma risku un 1,4 reizes paaugstinātu faringīta risku.

Jaundzimušiem zēniem, kas vakcinēti pret B hepatītu uzreiz pēc dzimšanas, bija 3 reizes lielāks risks saslimt ar autismu nekā nevakcinētiem vai vakcinētiem vismaz mēnesi pēc piedzimšanas.

Ar B hepatīta vakcīnu saistītās autoimūnas slimības ir Reitera sindroms (Reiter’s syndrome), artrīts, sarkanā vilkēde, acs apvalka asinsvadu iekaisums, miastēnija (pastiprināta šķērssvītru muskulatūras nogurdināmība un vājums), mezglainā eritēma (Erythema nodosum), trombocitopēniskā purpura, Evansa sindroms un CNS demielinizējošās slimības.

Tiek ziņots, ka pelēm, kas vakcinētas ar Engerix-B vakcīnu vai alumīnija hidroksīdu, tika novēroti atmiņas traucējumi, samazināts asins šūnu skaits un konstatēta smadzeņu glioze. Vakcinācija ir saasinājusi arī nieru slimības gaitu.

Katru gadu 80% jaundzimušajiem slimnīcā Krievijā reģistrē dzelti, kas pēdējos gados arvien biežāk notiek ar paaugstinātu bilirubīna līmeni asins serumā. Krievijas medicīnas aprindās dažiem ārstiem bija bažas par obligātu vakcināciju pret B hepatītu jaundzimušajiem: šī vakcīna tika uzskatīta par faktoru, kas palielina ilgstošas ​​konjugācijas dzelti bērniem.

Pētījums parādīja, ka pacientiem, kuri vakcinēti pret B hepatītu, konjugācijas dzeltes attīstības varbūtība ir augstāka nekā nevakcinētiem bērniem.

  • Šo faktu apstiprina arī informācija zāļu aprakstā:
Avots: Infanrix hexa, INN-Diphtheria (D), tetanus (T), pertussis (acellular, component) (Pa), hepatitis B (rDNA) (HBV), poliomyelitis (inactivated) (IPV) and Haemophilus type b (Hib) conjugate vaccine (adsorbed) (europa.eu)

Pārsteidzoši ir tas, ka identiskas komplikācijas norādītas B hepatīta monovakcīnai. Vai vecāki ir informēti, ka kombinētajā potē ir B hepatīts?

Vecākiem ir jāpieprasa ģimenes ārstam vai pediatram paskaidrojums un objektīvs izvērtējums, vai mazulim ir nepieciešama B hepatīta injekcija, kas ir kombinētās vakcīnas sastāvā.

“Vakcīnrealitāte Latvijā” izpēti par B hepatīta poti var izlasīt šeit:

B hepatīta vakcīna – Vakcīnrealitāte.org (vakcinrealitate.org)

“Vakcīnrealitāte Latvijā” izpēti par kombinēto poti var izlasīt šeit:

Kombinētā dift-polio-garā klepus-b hepatīta vakcīna – Vakcīnrealitāte.org (vakcinrealitate.org)
Last modified: 14. aprīlis, 2022