Vai zēns vispār bija? – Vakcinācijas propagandētājiem vajadzīgas bērnu nāves.

“Ir dažāda veida “pīārs”. Ir labs un slikts, balts un melns. Lūk, pretīgākā “pīāra” piemērs – asiņainais.

Pāvels Brands

Vakar, 2020. gada 1. jūnijā, FB parādījās ieraksts, kas ātri aplidoja daudzus vecāku forumus un vakcinācijas propagandētāju profilus. Ieraksta autore – kāda Kristīne Pitkeviča, kas publiski norāda, ka strādā par anestezioloģi Vācijā.

Spriežot pēc ierakstiem viņas “Twitter” profilā – https://twitter.com/KPitkevica – šķiet, ka tuvāka viņai ir infektoloģija un vakcinācijas tēma. Pašlaik vēlmi lasīt viņas “Twitter” ierakstus apliecinājuši vien 13 cilvēki.

Avots: https://twitter.com/KPitkevica

K. Pitkevičas FB publicētā ieraksta ekrānšāviņus iespējams izlasīt zemāk.

Avots: www.facebook.com/kristine.pitkevica
Avots: www.facebook.com/kristine.pitkevica

Vēstījums pārkāpj visus pedantisko vāciešu konfidencialitātes principus (vai par tāda publiskošanu nedraud vismaz atlaišana?) un ir ārstam netipiski emocionāls.

Tas izskatās nevis mediķa, bet profesionāla sabiedrisko attiecību speciālista veidots pēc atstrādātas shēmas:

  1. Izstāstīt traģisku aktuālu gadījumu, kas noticis kaut kur tepat un tikko (šajā gadījumā – “kolēģes dežūrā”),
  2. Iežēlināt lasītāju, lai sekojoši nonāktu pie galvenā vēstījuma un publicēšanas nolūka – traģisko iznākumu sasaistīt ar faktu, ka bērns neesot bijis vakcinēts.
  3. Stāsta nobeigums tiek pārvērsts kauninošā mācībstundā: “Ai, ai, bērns nomira, jo vecāki nevakcinēja, un nevakcinētājus vajadzētu saukt pie atbildības.”
  4. Nobeigumā – sirdi plosošs dramatisks akords par īstu retumu – raudošu medmāsu un atvilktni ar svecītēm īpaši šādam gadījumam.

Nav minēts ne tas, kāpēc bērns laikus netika ārstēts no ārstējamas slimības – difterijas, aizlaižot to līdz sirds muskuļa iekaisumam, ne arī tas, kāpēc ārsti situāciju bija noveduši līdz stadijai, lai pieņemtu lēmumu bērnam (!) implantēt mākslīgo sirdi.

Nemaz nerunājot par to, ka šīs ārstes profilā uzrādās neeksistējoša darba vieta (kāda sporta iestāde), un arī trūkst pierādījumu par stāsta patiesumu.

Netiek minēta arī klīnika, kur tas esot noticis. Taču tas nebūs šķērslis šo stāstu stādīt priekšā visiem, kam nav slinkums – it visās vakcīnas slavinošajās platformās un medijos, lai kārtējo reizi izkārtu nejēdzīgi sarkano vakcinācijas lupatu, pūstošo strīdus ābolu – sauciet, kā vēlaties.

***

Pasaulē šādas melu propagandas kampaņas, kā vakar, 1. jūnijā, aizsākusi Kristīne Pitkeviča, nav jaunums. Tās tiek veidotas ar nolūku sēt bailes un reklamēt vakcīnas, pasniedzot tās gluži kā panaceju no maza daļas bīstamu slimību. Lūk, analoģisks gadījums kaimiņzemē, ko izanalizēja komunikācijas profesionālis. Īsumā pārstāstīšu/iztulkošu, bet pilnvērtīgam priekšstatam un inteliģentā teksta baudījumam iesaku aplūkot oriģinālmateriālu krievu valodā ar visiem ekrānšāviņiem: “А был ли мальчик? Пропагандистам прививок нужны детские смерти.

Avots: https://vaccine.wiki

Pirmais cēliens

1. Slēgtā un līdz šim maz zināmā “Telegram” čata grupā ar nosaukumu “Pediatri” pusnaktī parādās satraucošs ieraksts no kādas māmiņas (kura nav ārste un nav saprotams, kā nonākusi šajā grupā). Šī 4-gadīgā zēna mamma tur tikko reģistrējusies un jautā, vai pie noteiktiem simptomiem jāsauc ātrā palīdzība.
2. Trīs minūšu laikā vairāki grupā “dežūrējoši” pediatri dod viņai pavēli “Sauciet nekavējoties!” un attālināti uzstāda bērnam diagnozi – meningīts.
3. Tālāk šī mirstošā zēna mamma, lai cik dīvaini šādā situācijā nešķistu, veido aukstasinīgu reportāžu no ātrās palīdzības mašīnas un iekārtošanās slimnīcā, rakstot pārdomāti un gramatiski apbrīnojami pareizi (kā normālā situācijā steigā un stresā spēj vien retais).
4. Pēc bērna nāves slimnīcā šī te mamma atkal ienāk “Telegram” čatā, lai informētu par notikušo un pateiktos par palīdzību. Un izdzēš savu “Telegram” profilu. Nolaižas priekškars. Pirmā cēliena beigas.

Avots: https://vaccine.wiki/

Otrais cēliens

Sabiedrības iebiedēšana.
Iemesls ir izdomāts, tagad var ķerties pie emocionālu vēstījumu publicēšanas (gluži kā to izdarījusi Kristīne Pitkeviča), lai izsauktu bailes un zaudējuma draudus.

“Ikvienā lietā vajadzīgi profesionāļi. Un nepieciešams, lai viņi atrastos īstajā laikā un vietā.”

Analizētajā Krievijas gadījumā tieši tāda ir Ksenija Suvorova, kura brīnumainā kārtā konkrētajā “Telegram” čatā tieši tonakt sekojusi visam notikušajam, bet rītam austot, savā “Facebook” profilā nākusi klajā ar biedējošu vēstījumu. Izrādās, ka šī te Ksenija ir PR aģentūras “MadMedMedia” galvenā redaktore un reklāmas aģentūras satura nodaļas vadītāja.

Avots: https://vaccine.wiki/

Ksenijas publikācija “Facebook” uzrakstīta pēc PVO vēstījumu rokasgrāmatas (par to, kā ieprogrammēt bērnu vecākos vakcinācijas nepieciešamību) parauga (autorei ir nepabeigta medicīniskā izglītība): vēstījumā ir vienpersoniska – vienvirziena – šaura pozīcija un vakcīna kā glābiņš no zaudējuma naivajam lasītājam tiek piedāvāta jau trešajā rindiņā, kļūstot par publikācijas vadmotīvu.

Ksenijas publikācija dažu stundu laikā aplido teju visu “Runet”. Daudzi kritiskāk domājošie komentētāji neticīgi jautā, kur tad tas viss norisinājies, uz ko Ksenijas “ceha” kolēģi steidz informēt, ka Baltkrievijā (iespējams, cerot, ka tur nevienam nebūs iespējas pārliecināties par notikušā patiesumu). Tā izrādījās viena no kampaņas īstenotāju neapdomīgajām kļūdām, jo Baltkrievijā šāds gadījums netika apstiprināts.

Daudzi Ksenijas sekotāji, tostarp, vakcīnu aizstāvji nenoticēja feikajai nāvei, komentāros analizējot melīgā ieraksta vājos punktus. Taču tas nav būtiskākais, jo biedējošais vēstījums tik un tā sasniedza miljoniem cilvēku, vairums no kuriem ar to dalījās, pat neiedziļinoties.

Šo stāstu pārpublicēja arī daži “dzeltenie” mediji. Viens no virsrakstiem: “Tā ir mācība visiem pārējiem”: Krievijā bērns mirst no meningīta. Šokējoši, biedējoši – tieši vajadzīgais.

Avots: https://vaccine.wiki/

Trešais cēliens

Pie darba ķeras tie, kam nepastarpināti jāiedarbojas uz “neapgaismotās masas” prātiem – mediķi.

Un masas viņiem tic. Arī šie profesionāļi vienmēr ir īstajā laikā un vietā. Gluži tāpat kā Ksenija Suvorova pusnaktī sekojusi aktivitātēm maz zināmā pediatru čatā, tā arī šie ārsti sekojuši maz pazīstamās Ksenijas Suvorovas “Facebook” profilam. Un tāpēc nekavējoties lika priekšā saviem sekotājiem Ksenijas biedējošo vēstījumu. To nesmādē pat “mītu atmaskotāji”, neskatoties, ka pašas Ksenijas publikācija tā vien izaicina tikt atšķetināta un atmaskota.

Cienījamo cilvēku – ārstu, profesoru – ieraksti līdzās pārpublicētajam ierakstam ir lakoniski, tajā pat laikā ietverot galvenos aspektus:

  1. Iebiedēt vecākus, mudinot viņus aizvest savas atvases uz jaunu injekciju porciju, lai “nepieļautu nāvi”;
  2. Veidot sabiedrības viedokli un izdarīt spiedienu uz varas pārstāvjiem vakcinācijas politikas tālākai virzīšanai;
  3. Ieriet vakcīnu noliedzēju virzienā.

Saprotams, ka PR neaprobežojas tikai ar FB pieticīgajiem plašumiem. Šis konstruētais notikums tiek reklamēts un ieraksti seko arī citās sociālajās platformās.

Avots: https://vaccine.wiki/

Mērķi. Rezultāts. Efekts

Saprātīgam cilvēkam būtu jāuzdod sev jautājums – kāpēc šādam PR uzbrukumam jāizdomā miris zēns? Kāpēc propagandētājiem neizmantot kādu reālu gadījumu (jo bērni patiesi mirst no meningīta).

Atbilde – bērni no meningīta mirst visai reti un ne īstajā laikā (ne tad, kad varas gaiteņos notiek strīdi par miljonu piešķiršanu jauna veida vakcīnu iepirkumiem un ne tad, kad populārs blogeris izdod grāmatu, kuru nepieciešams izņemt no tirdzniecības, jo tajā atspoguļoti zinātniski pētījumi un fakti par vakcīnu neefektivitāti un kaitējumu).

Post Scriptum

❗️“Meningīts oficiāli norādīts kā blakne vairākām vakcīnām. Tāpēc nākamreiz, kad no katra gludekļa jums kliegs par mirušu zēnu, pajautājiet šiem kliedzējiem, pirms cik (ne)ilga laika bērnam injicēta pēdējā vakcīna. Visticamāk, kliegšana kļūs par pus toni klusāka, bet kliedzēji dosies negaidītības astrālajā izplatījumā.”

Avots: https://m.likumi.lv/

Post Scriptum 2

Kristīnes Pitkevičas kā ārzemēs dzīvojošas latvietes viedoklis Latvijas iedzīvotājiem pēdējā laikā stādīts priekšā vairākkārt. Viņa izteikusies par “Lido” neveiksmīgo darbību Berlīnē, komentējusi Miķeļdienas tirdziņu norisi, dzimumu līdztiesību, kā arī iesaistījusies Covid-19 afērā, nesmādējot arī homeopātijas kritiku. Šķiet, viņai ir viedoklis par visu.
Vai K. Pitkeviča tiek izmantota kā rupors dažāda veida – baltā, melnā un asiņainā – PR kampaņām?

https://jauns.lv/raksts/

Avots: https://jauns.lv/

https://www.delfi.lv/

Avots: https://www.delfi.lv/

https://www.mfa.gov.lv

Avots: https://www.mfa.gov.lv

https://www.santa.lv

Avots: https://www.santa.lv

https://veselam.la.lv

Avots: https://veselam.la.lv

https://jauns.lv/raksts

Avots: https://jauns.lv/raksts/

Last modified: 1. oktobris, 2021