Vakcinācijas plānam pildoties gausi, mūziķa Daniela Pavļuta pārraugāmajā Veselības ministrijā apspriež “papildu pasākumus iedrošināšanai vakcinēties”.

Ja vēl nesen tika smīkņāts par Krievijas pilsētu Jokšar-Olu, kur domes vadība kov-vakcinētos sola izvizināt karuseļos, izvadāt ekskursijā pa pilsētu vai uzdāvināt divas trolejbusa biļetes, tad ar dažu dienu novēlošanos šis “trends” sasniedzis arī Latviju.

Veselības ministrija, lai motivētu neizlēmušos, apsver rīkot izlozi kov-vakcinētām personām ar balvu fondu līdz 1 miljonam eiro, piedāvāt darbnespējas lapu vakcinācijas blakņu gadījumā, atlaides muzejos un koncertos (varbūt spēlēs pats D. Pavļuts?), kā arī aicina uzņēmējus izmaksāt naudas balvas abas vakcīnu dozas saņēmušajiem darbiniekiem.

TAČU

Vakcinācijas loterijas un visādi citādi zāļu mārketinga pasākumi ir aizliegti saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.378 “Zāļu reklamēšanas kārtība un kārtība, kādā zāļu ražotājs ir tiesīgs nodot ārstiem bezmaksas zāļu paraugus” 5.punktu:

Aizliegta tāda zāļu reklāma, kurā:

5.1. zāles tiek piedāvātas kā dāvana vai kompensācija par kādas preces iegādi vai pakalpojuma saņemšanu;

5.2. tiek piedāvāta dāvana par zāļu iegādi;

5.3. sabiedrībai tiek piedāvāts iegādāties konkrētas zāles ar atlaidi vai bez maksas;

5.4. reklamējot zāles, tiek organizēts konkurss, spēle vai cits līdzīgs pasākums, kura dalībnieki vai uzvarētāji saņem labumus – dāvanas par dalību vai balvas par uzvaru;

5.5. par zālēm izteikti apgalvojumi, ka tās ir drošas bez atbilstoša kvalitatīva vērtējuma, tās nav toksiskas vai neizraisa pieradumu.

Avots: https://m.likumi.lv

Vienmēr der atcerēties, ka labai precei reklāmu nevajag.

Esam veseli!

Last modified: 1. oktobris, 2021