Informatīvā kampaņa “Tavs bērns dzimst perfekts!”

Lasītāja jautā: “Man ļoti interesētu intervijas ar vecākiem Latvijā, kuri savus bērnus nav vakcinējuši. Kāda viņiem ir veselība, dzīvesveids. Kā tiek galā ar saslimšanām. Kā laikus atpazinuši simptomus. Esmu saskārusies ar tipiskajām bērnu slimībām. Vējbakas, rota vīruss un vēl dažas. Kāpēc neiekļaujat šo slimību potenciālās sekas? Diemžēl divi no maniem bērniem smagi pārslimoja rota vīrusu un ir iedzīvojušies nopietnās veselības problēmās.”

Vakcīnrealitāte Latvijā” redaktore K. Duņeca atbild:

Cilvēki pēc savas fizioloģijas, būtības un vajadzībām ir līdzīgi, bet vienlaikus – ļoti atšķirīgi, un ne tikai vizuālajos parametros. Dzīvesveids, uzskati, paradumi, attieksmes, dzīves uztvere, izvēles veselības un profilakses jautājumos – tas un vēl vairāk veido mūsu individualitāti, kas ietekmē arī mūsu atvases.

Kāds dzīvo, pastāvīgi baiļojoties no dažādām saslimšanām un tverot jebkuru izdevību atvieglot galvenokārt jau šīs savas morālās ciešanas šajā jautājumā (slimību pasaulē nudien ir daudz – vairāki desmiti tūkstošu diagnožu variāciju!) Cits dzīvo, orientējoties uz veselīgu labbūšanu un veidojot attiecīgu vidi, kas ir šīs veselības pīlārs.

Protams, tas neizslēdz riskus kaut ko saķert, un vairums saslimšanu tikai norūda organismu un trenē imūnsistēmu.

Tam, kāpēc slimojam mēs vai mūsu bērni, kāpēc stāvoklis “neveselība” tiek ielaists vai rezultējas ar kādām nevēlamām ilgtermiņa sekām, ir virkne dažādu iemeslu.

Piemēram:
  • Mātes, tēva veselības un psihoemocionālais stāvoklis gaidību laikā un pirms tā, iedzimtība, ģenētika;
  • Bērna uztura paradumi viņa dzīves pirmajos mēnešos un gados (vai zīdīts ar mātes pienu, kas nozīmē arī informācijas un aizsargmehānismu nodošanu, būtiski uzlabojot organisma aizsargspējas, kā arī dažādu uzturvielu saņemšanu, ko nosaka barojošās mātes ēdienkarte, vai arī pārticis galvenokārt no govs vai dārgākiem – kazas – piena maisījumiem, kas nozīmē, ka vairāku mēnešu garumā zīdainis būtībā ēdis vienu un to pašu, kā pamatā turklāt ir galvenokārt ne tā kvalitatīvākā palmu eļļa, kas labākajā gadījumā tikai skādē asinsvadiem);
  • Dzīves vide (attiecības ģimenē, mikroklimats, telpu tīrība un higiēnas paradumi, gaisa kvalitāte un apmaiņa, apstarojuma līmenis no dažādām ierīcēm un telekomunikāciju bāzes stacijām, kura bioloģiskā iedarbība samazina skābekļa apgādi organismā, bērnudārza un citu vietu apmeklēšana, kontaktu loks);
  • Vecāku izglītības līmenis un zināšanas par izplatītākajām bērnu saslimšanām, kā tās novērst vai laikus pamanīt, kā rīkoties un atvairīt jau saknē vai dīglī (starp citu, tā ir dabiskas profilakses pamatā – atpazīt, prast reaģēt un prasmīgi ārstēt, sadarbībā ar uzticamu veselības speciālistu jau saslimšanas sākumā. Diemžēl gan mediķu, gan vecāku vidū izplatīta ir tendence pielietot farmācijas preparātus, kas satur ibuprofēnu, piemēram, “Nurofen”, tādējādi mazinot simptomātiku, kā aizsegā cēlonis tikai izplatās un pastiprinās, kas var rezultēties ar smagāku slimošanas gaitu vai sekām. Jo šie preparāti neārstē. Otra galējība – antibiotikas un cita veida smagā artilērija, pilnībā noliedzot dabiskas izcelsmes zāles, kas bērna organismam parasti palīdz efektīvi, neradot blaknes un nepiesārņojot to).
  • Bērna organisma piesārņotības līmenis (vai un cik vakcīnu saņēmis, cik ļoti mākslīgā imunitāte ar tās palīgvielām, konservantiem, organismā iekrātajiem smagajiem metāliem nomāc dabisko, traucējot atveseļošanās procesus).

Mēs dzīvojam laikā, kas piedāvā dažādas ērtības un tiekam radināti pie ātriem risinājumiem, kuru pamatā ir kapitālisms, tā lielā mērā uzturētā “zinātne” un tehnokrātija. Vai ātri risinājumi funkcionē slimību profilaksē? Mans personīgais uzskats ir, ka nē – “čiks un gatavs!” te nedarbojas! Pieejai veselībai jābūt kompleksai, kvalitatīvās un patiesās (nevis ieinteresēto pušu izplatītās) zināšanās un konsekventā pieejā, paradumos balstītai.

Runājot par to vecāku pieredzi, kuri nevakcinē savus bērnus. Piecu gadu laikā, kopš, kā pētnieciskā žurnāliste, izzinu šo tēmu, esmu komunicējusi ar desmitiem mammu un tētu, kuri izvēlas citus ceļus slimību profilaksē, bet precīzāk – labas veselības uzturēšanā, atsakoties no visa veida vakcīnām. Vairumā gadījumu arī no citu farmācijas produktu patērēšanas. Jāsaka, ka daļa no viņiem pie šādas prakses nonākuši tikai laika gaitā, mācoties no savām vai svešām kļūdām vai piedzīvojot traģiskus notikumus, un izvēloties to līdz ar otro, trešo bērnu nākšanu pasaulē.

Varu teikt, ka visi apliecinājuši, ka, lai gan augot identiskos apstākļos, ar līdzīgu ģenētiku, atšķirības veselības stāvoklī starp vakcinētajiem un pilnībā nevakcinētajiem vienas ģimenes bērniem ir vērā ņemamas.

  • Pirmkārt, ja vakcinētie bērni ir biežie slimotāji, gluži kā infekciju magnēti, kuru dabisko imunitāti tiktāl nomākusi mākslīgā, ka viņi divas dienas apmeklē bērnudārzu, un tad divas nedēļas mājās veseļojas. Tad nevakcinēto bērnu organisms ir tik dabiski spēcīgs, ka šos bērnus ģimenes ārsti mēdz nesatikt mēnešiem un pat gadiem ilgi; nevakcinētie bērni no jebkuras vīrusa saslimšanas, saaukstēšanās vai cita veida bērniem raksturīgajām kaitēm, ja saslimst, tad parasti atveseļojas 1-3 dienu laikā. To nudien apliecina visi.
  • Ja vakcinētiem bērniem ir “neizprotama” cēloņa alerģijas, ādas kaites, ēšanas traucējumi, tad nevakcinētajiem vairumā gadījumu – nekā no tā. Tāda ir prakse, bet mēs “Vakcīnrealitātē Latvijā” labprāt turpinātu šo tēmu, piedāvājot intervijas ar vecākiem, kuri atsakās no vakcinācijas.
Noslēgumā vēlos izcelt vides un mikrobu teorijas
(Germ-Terrain duality theory):

Iedomājieties, ka Jums ir akvārija zivtiņa. Tā dzīvo ūdenī, kas nekad netiek mainīts, proti, neveselīgā vidē. Lai kaut kā censtos pasargāt šo nabaga zivtiņu no saslimšanām, tā regulāri tiek vakcinēta. Bet vai nebūtu prātīgāk regulāri mainīt ūdeni jeb gādāt par veselību veicinošu nevis apdraudošu vidi?

Vēl pirms nedaudz vairāk kā simts gadiem tas nudien nebija iespējams. Jāatzīst, ka tehnokrātijai arī ir savi plusi, jo bez tās cilvēkiem pilsētās bija ievērojamas problēmas ar higiēnu, tīra ūdens pieejamību, un daudzviet ielas vārda tiešā nozīmē pludoja izkārnījumos. No tiem gadiem ir vairums attēlu ar smagi saslimušiem bērniem un pieaugušajiem, ar ko pašlaik tiek biedēti bērnu vecāki.

Medicīnas zinātņu doktore Suzanna Hamprija (Suzanne Humphries) savā grāmatā “Dissolving Illusions” uzskatāmi pierāda, ka gandrīz visas bīstamās un nāvējošās infekciju saslimšanas izzuda vēl pirms vakcīnu ieviešanas un masveida pielietošanas. To veicināja elementāru higiēnas normu praktizēšana, ūdensapgādes un kanalizācijas infrastruktūras ieviešana blīvi apdzīvotās vietās. Atkal jau – ne jau vakcinējot zivtiņu, bet nomainot ūdeni.

Kādas tad ir galvenās atšķirības abās pieejās un pasaules uzskatos?

Mikrobu teorija:

1. Slimības rodas no mikrobiem ārpus ķermeņa.

2. No mikrobiem ir jāsargājas

3. Mikrobu funkcija ir nemainīga

4. Ikviena saslimšana saistīta ar konkrētu mikroorganismu

5. Primārie izraisītāji ir mikroorganismi

6. Slimība var “piemeklēt” ikvienu

7. Lai novērstu slimības, «jāveido aizsardzības līdzekļi».

8. Intensīvi – par vakcināciju

9. Pilnībā ignorē imūnsistēmu

10. Pievērš minimālu uzmanību anatomijai/asins un ķermeņa šūnu fizioloģijai

Vides teorija:

1. Slimības rodas no mikrobiem ķermeņa šūnās

2. Šie intracelulārie mikroorganismi palīdz veidot un uzturēt vielmaiņas procesus organismā

3. Šo organismu funkcija mainās, palīdzot saimniekorganisma procesiem, kad nomirst vai tiek ķīmiski vai mehāniski ievainots

4. Ikviena saslimšana saistīta ar konkrētu stāvokli

5. Mikroorganismi kļūst «patogēni», pasliktinoties saimniekorganisma veselībai. Tādējādi saimniekorganisma stāvoklis ir primārais izraisītājs.

6. Slimību provocē neveselīgi apstākļi

7. Lai novērstu slimības, jāveicina veselība

8. Intensīvi pret vakcināciju

9. Atzīst imūnsistēmas nozīmi cīņā ar slimībām

10. Atzīst šūnu anatomijas/fizioloģijas lielo lomu

Avots: The Differences Between the Germ Theory, the Terrain Theory and the Germ Terrrain Duality Theory (juniperpublishers.com)

Bērnu veselība ir tikai vecāku (nevis mediķu, farmācijas kompāniju vai kādu zinātnieku) atbildība. Izglītojoties, vairojot izpratni un mācoties no citu veiksmēm (nevis kļūdām), mēs varam sasniegt izcilus rezultātus savā un bērnu veselībā, spējās un dzīves kvalitātē!

Pieraksties mūsu “Telegram” ziņu kanālam: t.me/vakcinrealitate

Last modified: 6. februāris, 2022