#Tikai sakritība? 

Īsi pēc Covid-19 eksperimentālo vakcīnu saņemšanas mūžībā aizgājušie Latvijas iedzīvotāji

Āris Liepiņš

Leģendārā aktiera Harija Liepiņa dēls dzīves pēdējos gados dzīvoja un strādāja Lielbritānijā un Skotijā. Mūžībā devās 59 gadu vecumā – neilgi pēc Covid-19 preparāta injekcijas saņemšanas.

Šā gada 14. martā Ā. Liepiņš savā “Facebook” kontā ierakstīja: “Pieņemu līdzjūtības. 18/03 uz C19 poti. Ja manas dienas ar to skaitītas, pasakiet kāds Pasaules Ļaunīšiem, ka tā nebij’ smuk’.”

23. aprīlī viņš pēkšņi nomira savā darbavietā.

Mūziķis Kaspars Dimiters Ā. Liepiņa piemiņai sacerēja dziesmu “Līnijdeja pasaules ļaunīšiem”. Video ar ekrānšāviņiem skatāms kanālā “YouTube”

Verners Ungurs

Saulkrastu policists miris 46 gadu vecumā pēc otrās Covid-19 preparāta injekcijas.

Šo faktu sociālajā tīklā “Facebook” apstiprina viņa sieva Solvita Ungure: “Tā ir patiesība. No rīta bija otrā pote, vakarā kļuva slikti, un naktī jau bija miris. Palika bērns ar autismu un desmitgadīgs puika. Kā viņiem tagad dzīvot bez tēva. Šodien [31. maijā] būs sekcijas izraksts, bet jau zinu, kas tur būs. Sirds mazspēja, trombs vai kas cits līdzīgs. Bet, ka to izraisīja komplikācijas pēc vakcīnas, protams, netiks minēts. (..) Es arī viņu atbalstīju, lai iet uz poti, tagad jūtos tik vainīga…”

Oļegs Zeigermahers

Sociālajos tīklos plašu ažiotāžu izraisīja Lanas Kaplunas publikācija, kas atklāja, ka viņas vīrs miris 8. martā – trīs dienas pēc vakcinācijas ar “Astra Zeneca”, taču medicīniskajā slēdzienā par to neesot bijis ne vārda.

“Vakarā viņš zaudēja samaņu. Ātrie un reanimācija ar visām iespējamām iekārtām atbrauca vienā mirklī un apmēram 50 minūtes mēģināja viņu glābt pie mums mājās, pēc tam, gandrīz bez cerībām, aizveda uz reanimāciju, jau stacionārā reanimatologi cīnījās par viņa dzīvību. Divos naktī sirds apstājās. Plkst.14.00 medijos parādījās ziņa, ka pie mums Latvijā apturēta tieši tās sērijas “Astra Zeneca” lietošana, ar ko vakcinēts mans vīrs.”

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Screenshot-2021-10-22-at-08.40.36-1024x556.png

Linards Lūsis

47 gadus jaunais vīrietis nomira 3. maijā – trīs dienas pēc “Moderna” preparāta saņemšanas.

Iluta Langemane

Nomira nākamajā dienā pēc Covid-19 preparāta injekcijas.

Viņas paziņa Jurģis K. sociālajā tīklā “Facebook” rakstīja: “Jauna, sportiska. Palika divi bērni vieni paši. [Bērnu – red.] Tēvs rīt lido no Lielbritānijas.”

Notikušo apstiprina mirušās draudzene Elita Meirāne: “Uzreiz pēc potes mirusi mana bijusī kaimiņiene un draudzene! Cik vēl mirušo būs, kamēr cilvēkiem atvērsies acis par to, kas notiek?”

Gunārs Grocs

58 gadus vecs vīrietis. Latvijas Televīzijas raidījumu “Teātris.zip”, “Rīta panorāma” u. c. režisors pēc eksperimentālās “Pfizer” injekcijas saņemšanas nodzīvoja vien sešas dienas. 

Jānis Ruņģis

Grupas “Pērkons” bundzinieka Ikara Ruņģa tēvs. Miris pēc “Astra Zeneca” preparāta saņemšanas.

Ikars Ruņģis par tēva nāvi publiski paziņoja sociālajā tīklā “Facebook”: “Noindēt cilvēku ar poti, kas darbojas 50:50? Kurš garīgais kroplis ļauj Latvijā izmantot “Astra Zeneca” vakcīnu? Daudzas valstis jau to aizliegušas vai apturējušas vakcīnas izmantošanu. Mans tētis šodien nomira no šīs draņķības! Kaut viņam gadu daudz, nekad mūžā nav slimojis vai bijis alerģisks. Varbūt mūža laikā divreiz slimnīcā bijis. Tiks stiprs, ka es viņu nenolauztu, ja ar rokām cīkstētos. Bet, lūk, vajadzēja šo šaubīgo drazu “Astra Zeneca” iepotēt! Cilvēku nokāva piecās dienās. Reakcija bija momentā!”

Gunārs Meijers

Leģendārais mūziķis 63 gadu vecumā pēkšņi nomira šā gada 17. jūnijā netālu no savas mājas Ogrē. Pirms tam, 23. maijā, savā “Facebook” kontā viņš bija publicējis ierakstu par hokeju, zem tā parakstoties: “Vakcionēts un hokejpozitīvs pensionārs – mūziķis”.

Vēl pie kāda cita ieraksta viņš bija atstājis šādu komentāru: “Vakcinējies ar Astra Zeneca – nekādu blakņu. Lūk tā!”

Izdevumam “Ieva” viņa atraitne Dzintra kā nāves iemeslu minēja trombu. 

Jāatzīmē, ka daudzās valstīs “Astra Zeneca” izmantošana aizliegta tieši tādēļ, ka pēc tās saņemšanas daudzi cilvēki miruši trombu dēļ apvienojumā ar zemu trombocītu līmeni asinīs. 

Ingars Pētersons

Pasākumu vadītājs, amatierteātru aktieris nomira šā gada jūnijā. Ingara profila bildi sociālajā tīklā “Facebook” rotāja uzraksts “Esmu vakcinējies pret Covid”, un komentāru sarakstē ar draugu Guntaru Dzeni viņš norādīja “Es tiešām esmu saņēmis pirmo AZ poti, maija vidū saņemšu otro.”

Last modified: 22. oktobris, 2021