Latvijā zīdaiņi un bērni tiek pakļauti nepamatoti lielam injekciju skaitam, kā arī vakcinācijai daudzos gadījumos tiek pielietoti zinātniski nepamatota, novecojuša vai kaitnieciska sastāva preparāti. Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību kalendārās vakcinācijas un sintētiskā K vitamīna izstrādājuma ēnas pusēm, saistībai ar alerģiju, autoimūno saslimšanu, epilepsijas un autisma, kā arī leikēmijas pieaugošo izplatību bērnu vidū, “Vakcīnrealitāte Latvijā” veido informatīvu kampaņu “Tavs bērns dzimst perfekts”.

“Zīdainis Latvijā, kura vecāki piekrīt vakcinācijai, līdz pusotra gada vecumam saņem līdz 35 vakcīnu devām. Daudzas no tām, kā liecina mūsu izpēte, balstoties uz zāļu aprakstiem, zinātniskajām publikācijām un pētījumiem, satur paaugstinātas bīstamības sastāvdaļas, spēj izraisīt virkni veselības problēmu, pretī solot apšaubāmu efektivitāti konkrēto slimību profilaksē, turklāt bieži vien neatbilst aktuālajai situācijai,” norāda “Vakcīnrealitāte Latvijā” redaktore Kristīna Duņeca.

Piemēram, pneimokoku vakcīna “Synflorix”, ko, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Bērnu vakcinācijas kalendāru, injicē trīs reizes atšķirīgos vecuma posmos, nemaz nepasargā no saslimšanas ar pneimokoku infekciju, kā norādīts SPKC informatīvajā bukletā. Vēl vairāk – tā nesatur mūsu teritorijā izplatītākos serotipus – to atzina Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska. Neskatoties uz to, “Synflorix” tik un tā iepirkts atkārtoti un tiek izmantots zīdaiņu vakcinēšanai.

“Ja šī vakcīna nepasargā no mūsu teritorijā izplatītākajiem pneimokoku serotipiem, kāds ir pamatojums tās lietošanai? Zemāka iepirkuma cena? Vakcīna, kas pieejama “ķeksīša pēc”, radot vecākiem ilūziju par to, ka viņu bērns ir “pasargāts” no pneimokoku infekcijas? Sabiedrībai, bērnu vecākiem jābūt informētiem par šiem faktiem,” pārliecināta K. Duņeca.

Vēl absurdāka situācija valstī ilgstoši ir ar tuberkulozes vakcīnu. Ne Latvijas zāļu reģistrā, ne Eiropas medicīnas aģentūras mājaslapā, ne Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā starp kvalificētajām vakcīnām nenosakāmu iemeslu dēļ neiekļautā, taču Latvijā zīdaiņiem dzīves trešajā dienā piedāvātā poļu ražojuma “Szczepionka przeciwgružlicza BCG 10” nemaz nav paredzēta aizsardzībai pret valstī izplatītāko – plaušu tuberkulozes – formu. Turklāt tā satur Brazīlijas Moreau substrātu, kas vakcīnās kā novecojusi sastāvdaļa tiek izmantota kopš 1920-jiem gadiem.

Uzmanības vērts ir vēl kāds fakts – valstī iepirktā rotavīrusu vakcīna “RotaTeq”, saskaņā ar tās ražotāja “Merck” atzinumu, var izraisīt nāvi. Vieglākos gadījumos tā provocē bērnu vidū arvien izplatītāko zarnu invagināciju (kas, netiekot laikus pamanīta un ārstēta, arī ir nāvējoša) un Kavasaki slimību. Turklāt ar “RotaTeq” zīdainim tiek ievadīts dzīvs vīruss un cūku cirkovīruss. Ražotājs brīdina, ka vakcinētais bērns kļūst par rotavīrusu pārnēsātāju un divu nedēļu laikā var inficēt citus bērnus un cilvēkus, kuriem ir imūnkompromitējošs stāvoklis.

“Ja ņem vērā, ka rotavīrusu infekcija var tik pārnēsāta caur izkārnījumiem, tad izriet, ka tie vecāki, kas neievēro higiēnas prasības (kārtīga roku mazgāšana un dezinficēšana pēc saskarsmes ar zīdaiņa izkārnījumiem) spēj nodot šo rotavīrusu infekciju tālāk (piemērs, pavirši izmazgātas rokas un noslaucītas kopējā dvielī, kurā pēc tam rokas slauka arī citi bērni vai pieaugušie). Vai vecāki par to tiek brīdināti? Vai ar to varētu būt izskaidrojama rotavīrusa augstā izplatība sabiedrībā, ko, pēc loģikas, veicina tieši vakcinācija ar dzīvo vīrusu?” aktualizē K. Duņeca.

Vēl daži piemēri:

  • Visbiežāk izmantotā – kombinētā – vakcīna “Infantix hexa” satur ievērojamu alumīnija daudzumu, kas, kā pierāda klīniski pētījumi, neizvadoties no organisma, spēj provocēt epilepsiju un autismu. Tāpat tajā ir formaldehīds un vielas (augu un dzīvnieku valsts olbaltumvielas, vitamīni, aminoskābes), ko organisms pats izstrādā vai uzņem, kas ir nepieciešamas tā darbībai un uzturēšanai. Līdz ar to pastāv iespējamība, ka katru reizi, kad bērns lietos pārtikā produktus, kuros ir attiecīgie vitamīni, olbaltumvielas un aminoskābes, imūnsistēma to klasificēs kā antigēnu un sāks producēt antivielas, tādā veidā radot organismā dažāda veida alerģiskas reakcijas kā, piemēram, izsitumus, ekzēmu, dermatītu, nātreni.
  • B hepatīta vakcīna “Engerix B”, saskaņā ar zāļu aprakstu, zīdainim var izsaukt tik nopietnas blaknes kā nespēja kustināt muskuļus (paralīze), nervu iekaisums, multiplā skleroze, encefalīts jeb galvas smadzeņu iekaisums, encefalopātija, meningīts, krampji, ādas nejūtīgums, plakanā mezgliņēde, artrīts, un citas.
  • Bez tam – B hepatīta vīruss tiek producēts Saccharomyces cerevisiae rauga šūnās. Tas ir klasiskais maizes raugs – visvairāk lietojamais raugs pārtikas rūpniecībā. Tā sastāvā ir olbaltumvielas, ogļhidrāti, B vitamīni, D provitamīns, minerālvielas (kālijs, nātrijs, kalcijs, magnijs, dzelzs, fosfors). Vai likumsakarīgi, ka daudziem vakcinētajiem bērniem rodas alerģija tieši uz tiem pārtikas produktiem, kuru sastāvā ir šis rauga veids? Šai vakcīnai ražotājs pievienojis dinātrija fosfāta dihidrātu – toksisku vielu, kas rada saindēšanos.
  • Sintētiskais K vitamīna izstrādājums “Konakion MM”, ko jau vairāk nekā divus gadus injicē visiem jaundzimušajiem, kuru vecāki tam piekrīt, nav paredzēts masveida pielietošanai. Ražotājs – “Roche” – zāļu aprakstā norāda, „K vitamīna deficītu saistīta asiņošana ir nopietns, tomēr rets stāvoklis”. Tas apliecina, ka nav pamatoti šo sintētisko vielu piedāvāt injicēt visiem jaundzimušajiem, ņemot vērā, ka tas rada blakņu risku, tādu kā aknu disfunkcija, bilirubīna encefalopātija, gremošanas problēmas.
  • “Konakion MM” nav iekļauts Latvijas Zāļu reģistrā, un, kā liecina pētījumi, palielina leikēmijas risku. Leikēmija, saskaņā ar Bērnu slimnīcas sniegto informāciju, pašlaik ir izplatītākais vēža veids mazu bērnu vidū.

“Varbūt sakritība…. Bet mana meita nedēļu pēc vakcīnas nomira… Zīdaiņa pēkšņās nāves sindroms… Arī iepotēja… Palika tāda mierīga, domāju, ka varbūt sāk redzēt, tāpēc tāda mierīga. Jo viss bija kārtībā. Auga un ēda labi…Viņai bija divi mēneši ar pāris dienām… Praktiski otrā pote pēc slimnīcas. Un vēl atceros, kad ātrā palīdzība atbrauca, viņi apskatīja potes vietu. Un pajautāja, kad bija pote. Teicu – pirms nedēļas. Viņu atbilde: “Nu tad skaidrs, raksti pēkšņo nāvi.” Tā īsti nesapratu, kāds sakars ar poti. Izlasot šo rakstu, salikās bilde. Bērns nomira no vakcīnas. Un to norakstīja uz pēkšņo nāvi,” traģiskajā pieredzē dalās māmiņa Ilze Ebena.

SPKC dati liecina: vidēji desmit zīdaiņu bojāeja Latvijā ik gadu tiek apzīmēta ar diagnozi “pēkšņās nāves sindroms”. Lai gan oficiāli saistība starp pēkšņo nāvi un vakcināciju netiek atzīta, eksperti norāda, ka tas “varētu būt saistīts ar nepilnībām zīdaiņa smadzenēs, kas kontrolē elpošanu un miega uzbudinājumu”. Tieši elpošanas problēmas tiek minēta kā blakne vairākām Latvijā zīdaiņiem izmantotajām vakcīnām, tostarp pneimokoku vakcīnai “Synflorix”.

Par “Vakcīnrealitāte Latvijā”

Projekts tapis, lai atbalstītu jaunos vecākus un ikvienu cilvēku ar daudzpusīgu, padziļinātu pārbaudāmu informāciju par vakcināciju un slimību profilaksi. Vairāku gadu garumā, vecāki, kuru bērni cietuši no vakcinācijas, ir mēģinājuši par to stāstīt publiski un brīdināt citus vecākus. “Vakcīnrealitāte Latvijā” veido valstī pielietoto vakcīnu izpētes rakstus, informē par blakusparādībām, jaunākajiem pētījumiem par vakcināciju, kā arī publicē viedokļu rakstus, pieredzes stāstus un seko aktualitātēm nozares politikā.

Papildu informācija:

www.vakcinrealitate.org

vakcinrealitatei [at] gmail.com

vrealitate [at] protonmail.com

Last modified: 18. decembris, 2022