Jeb kā pārlaist klātienes izglītības krīzi

Tālmācība kā patīkama alternatīva attālinātajām on-line mācībām vai klātienes izglītībai ar spļaujamtestu un/vai vakcinācijas nosacījumiem.

“Tā kā vasaras laikā intensīvi ievācu informāciju par tālmācības iespējām, tad ceru, ka kādam var noderēt mans skolu apkopojums.

Skolas maiņa bērnam, īpaši ja viņi ir vairāki un mācās dažādās klasēs, ir nopietni apsverama lieta.

Vislielāko apmulsumu rada skolu nosaukumi, kas liecina par zināmu konkurenci skolēnu piesaistē.- Tālmācības vidusskola „Rīgas 1.vidusskola”- Rīgas 1.vidusskola. Tālmācības vidusskola- Rīgas 1.Tālmācības vidusskola Kā domājat, vai tā ir viena un tā pati skola? – Nē! Veselas trīs! Lai būtu vieglāk orientēties, es liku klāt adresi.

1. Rīgas Tālmācības vidusskola

Apskatu sākšu ar skolu, kas nemulsina ar savu nosaukumu un nekaro par pirmās skolas godu. Proti, Rīgas Tālmācības vidusskola – Sesku ielā (www.talmacibasvsk.lv/).

Izskatās, ka šis ir viens no nopietnākajiem piedāvājumiem. Kāpēc? 12 gadu pieredze, materiāli ir izstrādāti bez steigas un sadarbībā ar ārvalstu skolām un pieredzi, kā arī, kā paši raksta – „lielākais tālmācības absolventu skaits”. Piedāvā mācības no 7. līdz pat 12.klasei. Par vidusskolas piedāvātajiem virzieniem – skatieties paši, vai tie der. Mācību maksa – demokrātiska un pieņemama.

Avots: www.talmacibasvsk.lv

2. Tālmācības vidusskola „Rīgas 1.vidusskola”

Tālāk – Tālmācības vidusskola „Rīgas 1.vidusskola” – Audēju ielā (www.vidusskola.com/).

Mācības piedāvā no 7.klases. Mācību maksa – 190 eiro semestrī, plus daži citi maksājumi. Pastāv bezmaksas iespējas. Tiek izmantotas arī mācību grāmatas. Vidusskolā piedāvātie virzieni jāskatās pašiem.

Avots: www.vidusskola.com

3. Rīgas 1. vidusskola

Rīgas 1. vidusskola. Tālmācības vidusskola. Akadēmijas laukums (https://r1vsk.lv/).

“Skola dibināta 2009. gadā kā Rīgas 1. privātā vidusskola. Kopš 2012. gada skolas nosaukums ir Rīgas 1. vidusskola. Skola ir viena no pirmajām Latvijā, kas uzsāka tālmācības programmu piedāvājumu gan pamatizglītības, gan vidējās izglītības programmās.”

Piedāvā tālmācību no 7.klases. Izmanto mācību grāmatas. Vidusskolā piedāvātie virzieni jāskatās pašiem. Ir mācību maksa 47 eiro plus citi maksājumi, kā arī bezmaksas iespējas.

Avots: https://r1vsk.lv

4. Rīgas 1. Tālmācības vidusskola

Rīgas 1. Tālmācības vidusskola – Saharova ielā (www.r1tv.lv/).

Ir mācību maksa 39-49 eiro, ir atlaides. Daudzbērnu ģimenēm – bezmaksas iespējas. Vidusskolā piedāvātie virzieni jāskatās pašiem.

Avots: www.r1tv.lv

5. Tālmācības vidusskola Rīgas Komercskola

Tālmācības vidusskola Rīgas Komercskola – https://rigaskomercskola.lv/

Programma tālmācībā no 1.klases, maksa virs 100 eiro mēnesī.

Avots: https://rigaskomercskola.lv/

6. Eiropas Tālmācības vidusskola

Eiropas Tālmācības vidusskola – Lomonosova iela (https://www.eiropasskola.lv/).

Vidusskolā piedāvā valodu, dabaszinātņu, uzņēmējdarbības, digitālā dizaina virzienu un vispārizglītojošo. Info par maksu mājaslapā nav viegli atrodama (427 EUR/gadā), bet pastāv atlaides un pat stipendijas.

Avots: www.eiropasskola.lv

7. VisLatvijas vidusskola

Jaunākais piedāvājums – VisLatvijas vidusskola (https://vislatvijasvsk.org/).

Šī bija skola, kuru sākumā uztvēru pozitīvi un diezgan intensīvi interesējos vasaras laikā. Noskatījos abus zoom, biju pat vairākās lokālajās vecāku grupiņās. Piesaistīja tas, ko te tagad sauc par “vecāku atbalsta sistēmu”.

Avots: https://vislatvijasvsk.org/

Šīs nav vienīgās!

Ļoti labas atsauksmes ir par Brocēnu tālmācības skolu (no 1. klases), arī Rīgas Katoļu ģimnāzija (no 7. klases tālmācības iespējas), Aizputes novada vidusskola, un droši vien vēl kādas skolas, ko neesmu pamanījusi.

Mani ieteikumi būtu tomēr bērniem līdz 6. klasei apsvērt klātienes iespējas –mājmācība vai klātienes skola, jo te jāņem vērā vecumposmu psiholoģija un pedagoģija. Cilvēku māca Cilvēks, nevis runājoša galva datorā vai grāmatas.

No 7. klases varētu apsvērt arī tālmācību. Katrā gadījumā novēlu katrai ģimenei izsvērt visus par un pret, un izvēlēties sev optimālāko un piemērotāko!”

Autore: Marika Zelča-Čerāne
Last modified: 1. oktobris, 2021