
Aptaujas dalībnieki pēc pneimokoku vakcinācijas bērnam novēroja šādas veselības problēmas:
- “Nezinu, pēc kuras, bet pēc vakcinēšanas bērns sāka šķielēt un pārstāja runāt. Vieglas formas autisms.”
- “Biežāka, šķidra vēdera izeja.”
- “Sacietējums dūriena vietā kājas iekšpusē. Bumbulis īsti nav pārgājis pat pēc 8 mēnešiem.”
- “Paaugstināta temperatūra un vājums.”
- “Jau kopš pirmajām vakcīnām abiem bērniem bija veselības problēmas. Piena nepanesamība, vēdersāpes, miega traucējumi, attīstības traucējumi, runas un neiroloģiskie traucējumi. ”
- “Pēc pēdējās vakcīnas nedēļu bija 40-41 grādu temperatūra, slimnīcā nezināja, ko ar bērnu darīt. Pēc tam sākās nopietnas veselības problēmas ar degunu un ausīm, nonāca līdz tam, ka bērnam par 30% pasliktinājās dzirde, krājās šķidrums ausīs, 3-4x gadā parādījās vidusauss iekaisums, nenormāls klepus līdz vemšanai…”
- “Paaugstināta temperatūra, sāpīgas pošu vietas ar bumbuļiem kājās. Mazulis divas dienas nekustināja kājas. Traka raudāšana.”
- “Vairs nevakcinēšu. Pēc tām vakcīnām bērnam parādījās alerģija (dermatīts) uz visiem produktiem. Ilgi ārstējāmies.”
- “Bērns bija noguris, niķīgs, temperatūra līdz pat 38.8 grādiem, strutaini izsitumi uz ciskām, kur tika injicētas vakcīnas.”
“Nevaru pateikt, vai tieši no pneimokoku vakcīnas, jo injicēja trīs vakcīnas vienā reizē, no kurām viena ir kombinētā. Bet meitai palika ļoti reta un cieta vēdera izeja, kaut arī ēda tikai krūts pienu. Kakāšana bija traģēdija visai ģimenei, jo nu tik šausmīgi bērniņš mocījās un kliedza, raudāja, tas nav aprakstāms. Mūsu vienīgā izeja bija klizmiņas katru dienu.”

Katram ceturtajam bērnam vienas vizītes ietvaros līdz ar pneimokoku vakcīnu injicētas vēl vismaz trīs citas vakcīnas. Katram piektajam bērnam – vēl divas vakcīnas. Kāds varētu būt rezultāts šādam imūnsistēmas mākslīgam noslogojumam ilgtermiņā?
Saskaņā ar Latvijā lietojamās pneimokoku vakcīnas “Synflorix” ražotāja aprakstā norādīto, sastāvā ir arī stingrumkrampju, difterijas un Haemophilus influenzae proteīni, kas atrodami arī kombinētās vakcīnas sastāvā. Aptaujas dati liecina, ka absolūtais vairums jeb 78% vecāku par šo aspektu netiek informēti.

Līdz ar to cilvēkiem trūkst informācijas par to, ka bērns pneimokoku vakcīnas veidā slepus saņem vēl vienu kombinētās vakcīnas devu, jo papildu desmit pneimokoku serotipiem, šajā vakcīnā ir 3 nesējproteīni – identiski tiem, kas ir kombinētās vakcīnas sastāvā (stingrumkrampju, difterijas un Haemophilus influenzae proteīni).
Vairums jeb 44% bērnu, kuru vecāki aizpildīja aptauju, saņēmuši divas pneimokoku vakcīnas devas. 30% bērnu – trīs devas; 19% – vienu devu.

Zāļu aprakstā norādīts, ka pirmo pneimokoku vakcīnas devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma, izvēloties starp diviem vakcinācijas kursiem – trīs devu primārais kurss (sastāv no četrām devām) un divu devu primārais kurss (sastāv no 3 devām). Tas nozīmē, ka vairums vecāku noteiktu iemeslu dēļ atsakās turpināt bērna vakcinēšanu ar konkrēto vakcīnu.
Vai zinājāt, ka Latvijā inficēšanos ar pneimokoku infekciju, tostarp, invazīvo formu, izraisa pavisam citi serotipi, kuru NAV valstī pašlaik lietojamās vakcīnas “Synflorix” sastāvā? – 83% aptaujāto par to nav informēti.


Secinājumi:
1) Bērnu vecākiem tiek radīta ilūzija, ka vakcīna pasargās no pneimokoku infekcijas;
2) Valstī iepirkta neatbilstoša vakcīna, ko, iespējams, veicinājis ražotāja lobijs vai zemākās iepirkuma cenas princips.
Tāpat absolūtais vairums jeb 83% vecākiem netiek izskaidrots pneimokoku vakcīnas risks – saslimšana ar zeltaino stafilokoku un vidusauss iekaisumu.

Tikai divi no aptaujas dalībniekiem norādīja, ka ir informēti par pētījumiem, kas apliecina – vakcinējoties pret pneimokoku, organismā notiek pneimokoka serotipu nomainīšanās uz tiem, kuru nav vakcīnas sastāvā.

Paldies visiem aptaujas dalībniekiem!
Aptaujas rezultāti PDF formātā pieejami šeit!
Lasīt izpētes rakstu par pneimokoku vakcīnu šeit.
Paldies, ka atbalstāt “Vakcīnrealitāti Latvijā”!
Last modified: 1. oktobris, 2021