Onkoloģisko pacientu vakcinēšana.

Ārsta viedoklis:

“Onkoloģiskie pacienti, manuprāt, iziet smagu ciešanu ceļu jau savas slimības dēļ. Tās ir nāves bailes, sāpes, daudz medicīnisku manipulāciju un izmeklējumu u.c.

Bez tam, lielai daļai šo pacientu jau tā ir stipri novājināta imunitāte. Vakcīnas “Comirnaty” anotācijā ir atrodams šāds ieraksts: “Personas ar imūnās sistēmas traucējumiem. Vakcīnas efektivitāte, drošums un imunogenitāte nav izvērtēta personām ar imūnās sistēmas traucējumiem, tajā skaitā personām, kuras saņem imūnsupresīvu terapiju. Personām ar imūnās sistēmas traucējumiem “Comirnaty” efektivitāte var būt mazāka”.

Bez tam vēl jāpatur prātā iespējamās pēcvakcinācijas blaknes, kas nereti ir ļoti smagas.

Tātad pirms onkoloģisko pacientu vakcinācijas, ārstējošam ārstam jeb ārstam, kurš nozīmē šo vakcināciju, ir jāuzdod sev jautājums – vai mērķis attaisno līdzekļus, vai šim konkrētajam pacientam jau tā ciešanu vēl nav gana, lai ar lielu varbūtību tās palielinātu.

Ir jābūt skaidram mērķim, ko gribam panākt, vakcinējot šos pacientus un kā vārdā.

Ja tomēr izvēle krīt par labu vakcinācijai, tad, iespējams, pirms tās būtu jāuztaisa antivielas uz Covid, jo pastāv iespēja, ka pacients to jau pārslimojis vai bijis kontaktā ar šo infekciju.

Ja antivielu nav, tad būtu jāsaņem pacienta informēta piekrišana vakcinācijai ar eksperimentālu vakcīnu. Un tikai tad būtu pieļaujama vakcinācija.

Saudzēsim un mīlēsim savus pacientus. Tas ir ļoti svarīgi gan viņiem, gan arī mums pašiem.”

Dr. Edgars Mednis,
Āgenskalna klīnika

Last modified: 1. oktobris, 2021