Informatīvā kampaņa “Tavs bērns dzimst perfekts!”
Kāpēc vairums līguma mediķu, tostarp, valsts apmaksātie pediatri un ģimenes ārsti, kam jautāsiet padomu par vai pret bērnu vakcinēšanu, jums noteikti ieteiks bērnu atvest uz visām t.s. kalendārajām vakcīnām?

Lieta tāda, ka vakcinācijas aptvere jeb rādītājs starp konkrētā mediķa praksē reģistrētajiem pacientiem, ir viens ko tā dēvētajiem kvalitātes kritērijiem. Tādu ir kopumā aptuveni 10 (gadu no gada skaits variē), un tiekšanos uz to izpildi paredz starp mediķi un Nacionālo veselības dienestu (NVD) noslēgtais līgums. Kā informē NVD, piemēram, izpildot visus noteiktos kritērijus, ģimenes ārsta prakse saņem maksājumu no 1480 līdz 5260 eiro – atkarībā no praksē reģistrēto pacientu skaita.

Paziņo, kuri ģimenes ārsti ir labākie kvalitātes kritēriju izpildē | Veselam.lv

Tātad – tas ir rutīnas darbs – profilaktiskās vakcinācijas veicināšana ietilpst ģimenes ārsta pienākumos, neatkarīgi no tā, kādi ir viņa paša uzskati, novērojumi, pieredze šajā jautājumā, un, galu galā, vai viņš pats savus bērnus vakcinē vei kategoriski atsakās.

Piemēram. Krievvalodīgajā auditorijā zināmākais vakcinācijas medaļas otras puses atspoguļotājs, kurš darbojas zem segvārda Antons Amantonio, apgalvo, ka viņa dzīvesbiedre ir mediķe, kas savā praksē pieņem gan bērnus, gan pieaugušos. Viņš atklāj:

“Ja jūs manai sievai kā ārstei jautāsiet, vai viņa iesaka vakcinēties, un viņa jums neuzticas, viņa atbildēs, ka iesaka. Vakcīnas, viņa stāstīs, ir lielākā medicīnas dāvana cilvēcei, tās ir izglābušas miljoniem dzīvību. Ja jautāsiet viņai, vai viņa vakcinē savu bērnu, un viņa jums pilnībā uzticas, viņa paskaidros, ka izdurs acis ikvienam, kurš tuvosies bērnam ar vakcīnu, un ieteiks jums darīt to pašu. Tāpēc ir svarīgi pareizi uzdot jautājumu. Vēl svarīgāk – lai ārsts, kuram uzdodat jautājumu, jums pilnībā uzticētos un nedomātu, ka varat par viņu sūdzēties vai publicēt viņa padomu.”

Разбираемся с прививками. Часть 3. Врачи: amantonio — LiveJournal

Protams, lielākā daļa ārstu, visticamāk, vakcinē savus bērnus. Bet tikai tāpēc, ka viņi gandrīz neko nemācījās par vakcīnām. Tāpēc ir svarīgi arī pajautāt ārstam, cik zinātniskus rakstus par vakcīnu drošību un efektivitāti viņš ir lasījis. Lūdziet viņam arī ļaut jums izlasīt vismaz vienu pētījumu, kas pierāda vakcīnas, ko viņš gatavojas injicēt, drošību.

“Arī mana sieva uzskatīja, ka vakcinācija ir droša un efektīva. Tā viņi tika mācīti. Es viņai jautāju, cik stundu visas apmācības laikā tika veltītas vakcinācijai. Izrādījās, ka tikai dažas stundas. No tām divas stundas mācīja par vakcinācijas kalendāru, bet vēl divas stundas notika lekcija par tēmu “kā reaģēt uz pretvakcinētāju argumentiem”. Starp citu, pēc šīs lekcijas gandrīz visi studenti teica, ka lektora argumenti viņus nepārliecina, un pārliecinošāki esot pretvakcinētāju argumenti. Viņi gan noteikti neuzskatīja, ka vakcīnu skeptiķiem bija taisnība. Viņi nolēma, ka pasniedzējs vienkārši bija slikti sagatavojies šai lekcijai.”

Разбираемся с прививками. Часть 3. Врачи: amantonio — LiveJournal

Bet varbūt citās augstskolās ir citādāk? Lūk, cik daudz viņi māca par vakcināciju prestižākajās Amerikas universitātēs. No 6700 lappusēm, kas jāapgūst medicīnas studentam, tikai 4 (!!!) lapas ir veltītas vakcinācijai.

How much does Medical School teach about Vaccines? [My Incredible Opinion] – YouTube

Jāatzīmē, ka ārstiem, papildu NVD iespējamajām piemaksām, ir vēl cita veida interese par vakcināciju. Jo vairāk vakcīnu viņi pārdod, jo lielāka ir viņu prēmija no farmācijas kompānijām un dažādām medicīnas organizācijām. Piemēram, Blue Cross Blue Shield Amerikā maksā ārstiem 400 USD par katru pilnībā vakcinēto bērnu. Bet tikai tad, ja praksē vakcinēto procentuālais daudzums pārsniedz 63%. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc pediatri ASV atsakās ārstēt nevakcinētus bērnus. Situācija Latvijā daudzos gadījumos ir līdzīga, lai gan trūkst oficiālu ziņu par ārstiem tieši par vakcinēto bērnu skaitu izmaksājamo prēmiju apmēru.

Ar ko sākt, lai gūtu visaptverošu ieskatu vakcinācijas, bērnu slimību un to profilakses jautājumos?

1. Pirmkārt, lai būtu skaidrība, ar ko tad tiekam biedēti, jāieskatās bailēm tieši acīs: kādas ir infekcijas slimības, kas ir to ierosinātājs, kādi ir saslimšanas simptomi, un kuras iedzīvotāju grupas tām ir visvairāk pakļautas. To visu var uzzināt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā:

2. Neatkārtojamā, zinātniskos argumentos balstītā grāmata “Dissolving Illusions” par to, ka realitātē 90% bīstamo infekcijas slimību izzuda vēl pirms vakcīnu ieviešanas: Dissolving Illusions (istina.bg)

3. Grāmata “Truth Will Prevail”, kas apkopo 1200 pētījumus par vakcinācijas apšaubāmo efektivitāti un bīstamību: 1200 studies, revealing the research that the vaccine industry does NOT want you to see (wellnessdoc.com)

4. Filmu sērija “Vaxxed”:

5. Filmas:

  • “Vaccines revealed (10 sērijas)
  • The truth about vaccines” (7 sērijas)
  • The Greater Good

6. Informatīvais resurss angļu valodā ar dažādu zinātnieku viedokļiem, vērtīgu informāciju, aktualitātēm bērnu vakcinācijas jomā:

7. Jau pieminētais resurss, kas gan ir krievu valodā, bet ar linkiem uz zinātniskiem pētījumiem (galvenokārt angliski) un dažādiem ļoti spilgtiem faktiem par vakcināciju:

8. Ir daudz bioloģisku jēdzienu un terminu, ko vēlams saprast, un, ja ir kāds, kas var uzreiz izskaidrot, kas ir CD4, ar ko atšķiras CIN1 no CIN3 vai IgG no IgA, tas ietaupa daudz laika. No otras puses, arī Wikipedia to visu diezgan labi izskaidro. Principā pilnīga izpratne par visiem šiem bioloģiskajiem procesiem nav nepieciešama, lai saprastu, vai vakcinācija ir droša vai nē. Daudz svarīgāka prasme – prasmi kritiski lasīt medicīnas pētījumus. Medicīnas pētījumu lasīšana ļoti atšķiras no eksakto zinātņu pētījumu lasīšanas. Ir daudzi veidi, kā plānot pētījumus, izvēlēties kontroles grupu un placebo, un manipulēt ar datiem, lai varētu pierādīt jebko.

9. “Vakcīnrealitāte Latvijā” izpētes raksti par Latvijā bērniem pielietotajām vakcīnām – balstīti tikai zāļu aprakstos un oficiālā, pārbaudāmā informācijā:

10. Ļoti svarīgs tiesību akts, kas gan, saprotamu iemeslu dēļ Covid-19 vakcinācijas periodā ir zaudējis spēku. Tas apliecina, ka daudzus gadus LR bija atzītas komplikācijas pēc vakcinācijas. Tostarp, ka 60 dienu periodā pēc jebkuras vakcīnas injekcijas pacientam var iestāties nāve.

11. Iesākumam pietiks, ja noslēgumā ielūkosieties otras puses “ierakumos” – mediķiem domātajos metodiskajos materiālos līdz pat gataviem skriptiem jeb standarta frāzēm, kā komunicēt (precīzāk – manipulēt) vakcīnu jautājumu ar bērnu vecākiem:

Talking to Parents about Vaccines Materials | Conversations | CDC

Lai sirdsmiers, veselība un daudzpusīgas zināšanas!

Jūsu bērns dzimst perfekts!

Last modified: 8. februāris, 2022