Ir pabeigta ilgi gaidītā “Gardasil” vakcīnas izpēte! Publicēsim jaunnedēļ!

Tikmēr aicinām ielūkoties kādā “PubMed” datu bāzes pētījumā, kas brīdina par to, ka cilvēka papilomas vīrusa vakcīna nav efektīva un droša.

Avots: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov

Pētījumā tika sistemātiski pārskatīti HPV vakcīnas pētījumi pirms un pēc licencēšanas, lai novērtētu pierādījumus par tās efektivitāti un drošumu.

Tika atklāts, ka HPV vakcīnas klīnisko pētījumu plāns un datu efektivitātes un drošības rezultātu interpretācija lielākoties bijusi nepietiekama.

Turklāt pētījuma autori sniedz pierādījumus klīnisko pētījumu rezultātu selektīvai atlasei (t.i., vakcīnu efektivitātes rādītāju izslēgšanai saistībā ar pētījumu apakšgrupām, kurās efektivitāte varētu būt zemāka vai pat negatīva, balstoties uz recenzētām publikācijām). Ņemot to vērā, šķiet, ka publiski izplatītais optimisms attiecībā uz HPV vakcīnu ilgtermiņa ieguvumiem balstās uz vairākiem nepierādītiem pieņēmumiem (vai tādiem, kas irpretrunā ar faktiskajiem pierādījumiem) un pieejamo datu nepareizu interpretāciju.

Piemēram, tiek apgalvots, ka ar HPV vakcināciju dzemdes kakla vēzis samazinās par aptuveni 70%, neskatoties uz to, ka klīnisko pētījumu dati līdz šim nav pierādījuši, ka vakcīnas faktiski būtu novērsušas vismaz vienu dzemdes kakla vēža gadījumu (nemaznerunājot par dzemdes kakla vēža izraisīto nāvi).

Tāpat priekšstatu, ka HPV vakcīnām ir iespaidīgs drošības profils, apstiprina tikai ļoti kļūdains drošības izmēģinājumu plāns, un tas ir pretrunā ar pierādījumiem, kas ir savākti vakcīnu drošības uzraudzības datu bāzēs un gadījumu ziņojumos, kas joprojām saista HPV vakcināciju ar nopietniem nelabvēlīgiem iznākumiem (ieskaitot nāvi un paliekošu invaliditāti).

Tādējādi pētījuma autori secina, ka turpmāku dzemdes kakla vēža gadījumu samazināšanu vislabāk varētu panākt, optimizējot dzemdes kakla skrīningu (kam nav bīstamu risku) un pievēršoties citiem slimības faktoriem, nevis paļaujoties uz vakcīnām ar apšaubāmu efektivitātes un drošības profilu.

Last modified: 1. oktobris, 2021