Lai gan Latvijā un citviet pasaulē vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga, realitāte ir pavisam citāda. Gan darbavietās, gan mācību iestādēs tiek uzspiesti gēnu inženierijas produkti, kuru klīniskās izpētes nav vēl noslēgušās. Līdz ar to ikviens, kurš piekrīt saņemt šīs injekcijas, labprātīgi piedalās pašlaik notiekošajā klīniskajā pētījumā.
Kā rīkoties, ja darba devējs uzstāj uz vakcinēšanos?
Pēc likuma darba devējam nav tiesību uzspiest un pieprasīt vakcinēties. Kā norādīts Valsts darba inspekcijas mājaslapā:
Jautājums: Vai darba devējs var uzspiest obligātu vakcināciju pret Covid-19?
Atbilde: Šobrīd nodarbinātie gan darba vietās, gan sadzīvē saskaras ar jautājumu par vakcinēšanos pret saslimšanu ar Covid-19. Covid -19 vīrusa epidēmija, Valsts darba inspekcijas ieskatā, ir vērtējama kā situācija, kad izmainījušies apstākļi darba vidē, un darba devējam vai viņa norīkotajam darba aizsardzības speciālistam būtu jāveic šī bioloģiskā riska novērtēšana un jāparedz pasākumi tā mazināšanai, kā tas noteikts Ministru kabineta 02.10.2007. noteikumu Nr. 660 “Darba vides iekšējās uzraudzības veikšanas kārtība” 18.2. apakšpunktā. Papildu epidemiologu ieteikumiem šī riska mazināšanai (sejas masku lietošana, roku un virsmu dezinfekcija, distancēšanās u.c.), šobrīd valstī ir noteikta arī brīvprātīga vakcinēšanās. Ministru kabineta 30.09.2000. noteikumu Nr. 330 “Vakcinācijas noteikumi “ 22. punktā noteikts, ka iedzīvotājiem ir tiesības atteikties no vakcinācijas. Atteikšanās vakcinēties nedrīkst radīt nodarbinātajiem nekādas nelabvēlīgas tiesiskās sekas – darba devējs nedrīkst pieprasīt sniegt paskaidrojumu kā par pārkāpumu, atstādināt no darba, uzteikt darbu u.tml.
Ja darba devējs turpina uzspiest vakcināciju pret Covid-19 pēc mutiskas atteikšanās, iesakām vērsties Valsta darba inspekcijā, rakstot uz epastu vdi@vdi.gov.lv, norādot, ka pēc Ministru kabineta 30.09.2000. noteikumu Nr. 330 “Vakcinācijas noteikumi “ 22. punkta jums kā darbiniekam ir brīva izvēle atteikties no vakcinācijas, taču darba devējs draud ar darba uzteikšanu. Pievienojiet ekrānšāviņus no e-pastiem vai ziņas, kuras esat saņēmis no darba devēja.
Palielinās arī to mācību iestāžu skaits, kur klientiem tiek uzspiesta vakcinēšanās pret Covid-19. Rīgas Stradiņa universitāte aktīvi propagandē vakcināciju pret Covid-19, uzsverot, ka no šā gada 30.augusta RSU studiju darbā varēs piedalīties tikai:
- personas, kas vakcinētas pret Covid-19, sākot ar piecpadsmito dienu pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstīgi vakcīnas lietošanas instrukcijai vai sākot ar 22. dienu līdz 90. dienai pēc vakcīnas Vaxzevria pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc vakcīnas Vaxzevria otrās devas saņemšanas;
- personas, kuras var dokumentāri pierādīt Covid-19 inficēšanās epizodi, sākot ar brīdi, kad ārsts ir pārtraucis personas izolāciju, līdz 180. dienai pēc parauga ņemšanas datuma, ar kuru laboratoriski tika apstiprināta Covid-19 infekcija, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS;
- personas, kuras nav vakcinētas pret Covid-19, pie nosacījuma, ka regulāri 72 stundu laikā pirms katra darba vietas vai ārstniecības iestādes apmeklējuma un kontakta ar kolēģiem vai pacientiem ir saņemts negatīvs SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšanas testa rezultāts. Testa apmaksu veic pati persona, ja vien dokumentāri nav pierādītas personas klīniskās kontrindikācijas vakcinācijai pret Covid-19;
- personas, kuras nav vakcinētas pret Covid-19 un kurām ir dokumentāri apstiprināts anafilaktiskas reakcijas fakts pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 veikšanas, pie nosacījuma, ka regulāri 72 stundu laikā pirms katra darba vietas vai ārstniecības iestādes apmeklējuma un kontakta ar kolēģiem vai pacientiem ir saņemts negatīvs SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšanas testa rezultāts. Testa apmaksu šādā gadījumā veic RSU.
Uzmanības vērts fakts – RSU pārstāvji norāda tikai vienu Covid-19 vakcīnu “Vaxzevria”. Par to cik nedroša un nepārbaudīta ir šis preparāts, kura sastāvā ir šimpanzes adenovīruss, lasiet izpētes rakstā šeit.
Savukārt, tiem, kuri nevēlas vakcinēties, katru reizi būs jāveic PRC tests uz sava rēķina. Minēts, ka pat tad, ja cilvēkam ir kontraindikācija vakcinācijai pret Covid-19, testu nāksies regulāri veikt.
Jau visiem ir skaidrs, ka PCR tests ir neprecīzs un norāda tikai vīrusa daļiņu klātbūtni, kas var būt arī beigta vīrusa daļiņas. Tādā veidā rodas viltus pozitīvi rezultāti.
Par PCR testu lasiet īpaši izveidotajā bukletā ar zinātniskajiem pētījumiem un atsaucēm – šeit.
Arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija izsūta studentiem vēstuli, kurā norāda, ka vakcinācija pret Covid-19 būs obligāta, ja students vēlas apmeklēt klātienes mācības.
Līdzīgi arī Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā – vakcinācija pret Covid-19 būs obligāta.
Kā rīkoties, ja mācību iestāde pieprasa vakcinēties pret Covid-19?
Ja mācību iestāde pieprasa studentiem vakcinēties pret Covid-19, aicinām rakstīt iesniegumu universitātei. Jo vairāk studentu rakstīs iesniegumu, jo ir lielāka iespēja, ka atcels obligāto vakcināciju.
Pateicamies juristam, kuram nebija vienaldzīgs jauniešu liktenis, tāpēc viņš uzrakstījis iesnieguma paraugu, kuru var izmantot ikviens students.
! Lejuplādē dokumentu šeit (automātiska lejuplāde).
Last modified: 1. oktobris, 2021Svarīgākais ir aktivitāte un liels iesniegumu skaits, lai cilvēki skaidri saprot, ka studenti nav gatavi piedalīties klīniskajā pētījumā apmaiņa pret to, lai varētu studēt!