Avots: Reuters

“Pašlaik grūti rast pietiekami pārliecinošu argumentu, lai vairumā pasaules valstu īstenotu bērnu vakcinēšanu pret kovid.”

– Ar šādu secinājumu klajā nākuši ASV Emorijas universitātes Atlantā un Pensilvānijas štata universitātes Bioloģijas katedru profesori un pētnieki. Maija vidū pētījums par bērnu vakcinācijas no Sars-Cov2 potenciālu publicēts prestižajā “British Medical Journal”.

Avots: www.bmj.com

Arī Hārvardas profesors Martins Kuldorfs, sociālajā medijā “Twitter” atbildot uz jautājumu par Covid vakcīnām, norāda: “Tiem, kas iepriekš bijuši inficēti, vakcīnas nevajag. Tāpat tās nevajag bērniem.”

M. Kuldorfs ir viens no 2012. gada Braitonas deklarācijas autoriem, pasaules līmeņa autoritāte epidemioloģijā.

To, ka bērnu un jauniešu vakcinācija nav nepieciešama ar ārkārtas atļauju saņēmušajām kovid vakcīnām, uzsver medicīnas profesori Veslijs Pēgens, Vinajs Prasads un Stefans Berals: “Ārkārtas lietošanas atļauja masveida bērnu vakcinācijai rada atšķirīgu risku un ieguvumu līdzsvaru nekā pieaugušajiem.”

Avots: https://blogs.bmj.com/

Zināms, ka kopš aprīļa sākta bērnu vakcinācija. Pašlaik nosacīta izpēte veikta un ārpuskārtas atļauju šim nolūkam saņēmis “Pfizer” ražotais mRNA preparāts, un injekcijas drīkstot veikt 12-15 gadus veciem bērniem. ASV vismaz vienu devu saņēmuši jau 7 miljoni pusaudžu, ziņo Slimību kontroles un profilakses centrs (CDC). Jūnija sākumā tika paziņots, ka “Pfizer” medicīniskie eksperimenti tiek veikti ar jaunākiem bērniem, lai saņemtu ārpuskārtas atļauju pielietot šo preparātu plašākā vecuma grupā.

Pfizer-BioNTech Announce Positive Topline Results of Pivotal COVID-19 Vaccine Study in Adolescents | pfpfizeruscom

Pfizer to test COVID-19 vaccine in larger group of children below 12 | Reuters

Taču prakse liecina, ka eksperimentālās injekcijas “dzīves pilnvērtīgai baudīšanai” nevairo jauniešu veselību, bet gan rada lielākas veselības problēmas.

Tas pats CDC nupat nācis klajā ar paziņojumu par ārkārtas sanāksmes sasaukšanu. Iemesls – nekontrolējami lielais miokardīta jeb sirds muskuļu iekaisumu skaits bērnu vidū pēc “Pfizer” un “Moderna” mRNS vakcīnu injekcijām.

Avots: www.cbsnews.com

Pašlaik nav datu par to, cik jauniešu Latvijā piekrituši saņemt jauno līdz galam nepārbaudīto preparātu injekcijas.

Jāpiebilst, ka pēc privātas iniciatīvas darbību uzsākusi Latvijas blakusparādību ziņošanas sistēma.

Tā apkopo brīvprātīgas liecības un publicētos paziņojumus no Latvijas iedzīvotājiem par blaknēm, kas radušās īsā periodā pēc Covid-19 injekciju saņemšanas. Datu bāzes uzturētāji norāda, ka liecības var būt nepilnīgas, neprecīzas, un ka lielākā daļa it brīvprātīgi, tāpēc uz tiem attiecas neobjektivitāte. Avīzes tapšanas brīdī tabulā ir ziņas par 43 nāves gadījumiem, pieciem nopietnu seku gadījumiem, kā arī 21 nopietnu blakņu gadījumu.

Avots: www.facebook.com/zinoparblaknem

Ziņot: zinoparblaknem@gmail.com

Aplūkot datubāzi: šeit

Avots: https://docs.google.com

Tikmēr ASV oficiālajā vakcīnu blakusparādību datu bāze ir 5888 ziņojumi par nāves gadījumiem uzreiz vai neilgi pēc kādas no kovid vakcīnas saņemšanas. Mirušo vidū ir septiņi bērni.

VAERS datubāze

Avots: https://medalerts.org
Last modified: 1. oktobris, 2021