Šprices pielādētas! – Vakcīnu noieta veicināšanai tiek maldināti Latvijas iedzīvotāji un izmantoti iebraucēji no Ukrainas

Ar “Vakcīnrealitāte Latvijā” sazinājās lasītāja:

Ekrānšāviņš no vēstules Telegram: Contact @vakcinrealitate

Jaunākajā Epidemioloģijas biļetenā, ko Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) apkopojis par visu aizvadīto gadu, redzams, ka ne masalas, ne masaliņas Latvijā nav novērotas (tāpat kā difterija un singumkrampji).

Avots: Epidemioloģijas biļeteni | SPKC

Kā tas nākas? – MMR vakcinācijas aptvere Latvijā taču arī līdz šim ne tuvu nav bijusi pilnīga!

Interesants fakts – ne tikai ceļotāji, “bēgļi” vai cita veida Latvijas viesi var izrādīties nevakcinēti pret masalām un masaliņām. Aplūkojot jaunāko SPKC datubāzē pieejamo statistiku par vakcinācijas aptveri Latvijā, izrādās, ka ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji atteikušies no MMR vakcīnas saviem bērniem.

Piemēram, ja 2017. gadā, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes informāciju Latvijā dzīvi dzimuši 20 828 bērni, savukārt 2018. gadā – 19 314 bērni, tad, sasniedzot bērnu vakcinācijas kalendārā noteikto vecumu MMR vakcīnas saņemšanai – 15 mēnešus, to gada periodā saņēmuši 17 919 bērni, redzams SPKC 2019. gada pārskatā par iedzīvotāju imunizāciju.

Dzimušo skaits Latvijā 2017. gadā
Avots: Statistikas portāls
Dzimušo skaits Latvijā 2018. gadā
Avots: Statistikas portāls
MMR vakcinācijas aptvere
Avots: Ministru kabineta noteikumu projekta „Noteikumi par valsts statistikas pārskatu veselības aprūpes jomā iesniegšanas kārtību un veidlapu paraugu apstiprināšanu” 1.pielikums (spkc.gov.lv)

Tas nozīmē, ka vidēji 2152 bērnu vecāki Latvijā konkrētajā periodā atteikušies no MMR vakcinācijas. Neskatoties uz to, valstī nav konstatēti saslimšanas gadījumi ne ar masalām, ne masaliņām, kā apliecina augstāk publicētais epidemioloģiskais biļetens par 2021. gadu.

Kāpēc lai ko mainītu nevakcinēti cilvēki, kuriem nav slimības pazīmju, un kuri atšķiras vien ar to, ka viņu patstāvīgā dzīvesvieta ir cita valsts, šajā gadījumā – Ukraina?

Aģitācija vakcinēties vērsta ne tikai uz Latvijas iedzīvotājiem

SPKC publicējis mediķiem paredzētas vadlīnijas, kas paredz iespējami daudz dažāda veida vakcīnu izlietot Latvijā iebraukušajiem Ukrainas iedzīvotājiem:

Avots: Ukrainas iedzīvotāju vakcinācija patvēruma uzturēšanās laikā un citi infekcijas slimību profilakses pasākumi | Slimību profilakses un kontroles centrs (spkc.gov.lv)

Turklāt SPKC norādītā informācija mediķiem ir pretrunā ar vakcīnu ražotāju zāļu aprakstos minēto – virkni vakcīnu aizliegts miksēt vienas vizītes ietvaros!

Avots: download (spkc.gov.lv)

Tāpat arī nav attaisnojama grūtnieču vakcinācija ar jebkuru vakcīnu. Kā “Vakcīnrealitāte Latvijā” šo jautājumu komentēja Rīga praktizējošs ārsts, kurš savu vārdu lūdza nepublicēt, “tā ir ābece, ko mācīja institūtā – grūtnieces vakcinēt aizliegts.”

Neskatoties uz to, līdzīgi kā ar Covid-19 substancēm, kuru noieta veicināšanai vakcinācija netika smādēta arī topošajām māmiņām, arī no Ukrainas atbraukušās sievietes gaidībās tiek pakļautas garā klepus vakcīnas riskiem.

Avots: download (spkc.gov.lv)

Par Latvijā bērniem pielietotās masalu, masaliņu, cūciņu vakcīnas bīstamo toksisko sastāvu un nopietnajām blaknēm var lasīt “Vakcīnrealitāte Latvijā” izpētē: Masalu, masaliņu, cūciņu vakcīna – Vakcīnrealitāte.org (vakcinrealitate.org)

Masalu, masaliņu, cūciņu vakcīna – Vakcīnrealitāte.org (vakcinrealitate.org)
Last modified: 24. marts, 2022