Portālā “LA.LV” novembra nogalē publicēts Regīnas Olševskas sagatavotais materiāls (pēc tam, kad “Vakcīnrealitāte Latvijā” sazinājās ar portāla redaktori Kristu Dravnieci, materiāls tika dzēsts, taču tas joprojām publicēts AS “Latvijas mediji” izdotajā žurnālā “Skola un ģimene” – RED.) par vakcīnām. Tajā tiek uzsvērts un atgādināts, ka papildu Covid-19 injekcijām ir vēl arī citas vakcīnas: “Pēdējo gadu aktualitāte ir bijusi vakcinācija pret Covid-19, taču joprojām būtiska ir potēšana arī pret citām bīstamām infekcijas slimībām.”

“Vakcīnrealitāte Latvijā” norāda uz likumu pārkāpumu, publicējot šādu materiālu, jo tas maldina lasītāju un ietver nepatiesu informāciju:

MALDI “LA.LV” NR. 1

Ekrānšāviņš no raksta:

Maldinoša informācija lasāma jau pirmajā rindkopā. Vai nu autore un redaktore Krista Dravniece pašas nav informētas, vai apzināti maldina lasītājus par “obligātajām” potēm.

KĀ IR PATIESĪBĀ

Latvijā kā zīdaiņiem, tā pieaugušajiem nav nevienas obligātas potes – visas vakcīnas ir brīvprātīgas, to nosaka likums:

Avots: Tiesību akts “Vakcinācijas noteikumi” (Ministru kabineta noteikumi Nr. 330)
Vakcinācijas noteikumi (likumi.lv)

“Valsts obligātais vakcinācijas kalendārs”, “obligātās potes” ir vārdu spēle, kas nosaka, ka valsts pusei ir obligāti jānodrošina vakcīnas visiem gribētājiem, taču iedzīvotājiem nav obligāta pienākuma tās lietot.

Avots: Valsts apmaksāta vakcinācija – kam un pret kādām slimībām? – LV portāls (lvportals.lv)

MALDI “LA.LV” NR. 2

Ekrānšāviņš no raksta:

Šķiet, autore nekritiski pārpublicē mediķu teiktās puspatiesības, nepārliecinoties par informācijas atbilstību realitātei.

KĀ IR PATIESĪBĀ

Ikvienas vakcīnas sastāvs ir ļoti plašs – papildu dzīvam, novājinātam vai nonāvētam slimības ierosinātājam, tajās pievienoti desmitiem vielu, kas klasificējamas no viegli bīstamām līdz toksiskām.

Piemēram, Latvijā piedāvātajās rotavīrusu vakcīnās “RotaTeq”, ērču encefalīta vakcīnās “TicoVac”, kombinētajās MMR vakcīnās “M-M-RvaxPro”, gripas vakcīnās “Influvac Tetra”, “Vaxigrip Tetra” ir ļoti kodīgais sintētiski ražotais nātrija hidroksīds. Par to liecina informācija minēto preparātu zāļu aprakstos, kas atrodami Zāļu valsts aģentūras Zāļu reģistrā: https://dati.zva.gov.lv/zalu-registrs .

Šāds brīdinājums attiecas uz formaldehīdu. Neskatoties uz tā toksiskumu un vēzi un plaušu slimību rašanos veicinošu iedarbību, viela ir vairākās Latvijā iepirktajās vakcīnās: kombinētās vakcīnas “Infanrix hexa”, pneimokoku vakcīnas “Synflorix”, ērču encefalīta vakcīnas “TicoVac”, gripas vakcīnu “Influvac Tetra”, “Vaxigrip Tetra”, “Fluarix Tetra” sastāvā.

Arī citas toksiskas, kancerogēnas, korozīvas, kā arī alerģijas izraisošas vielas ir vakcīnās, tādas kā Mononātrija L-glutamāts, Oktoksinols-9, Nātrija hidrogēnfosfāta monohidrāts,  Polisorbāts 80 jeb E433, Neomicīns un polimiksīns, Gentamicīns, Sālsskābe, Cetiltrimetilamonija bromīds, un citas.

Visu vakcīnu toksisko palīgvielu uzskaitījums un iedarbības lasāms šeit: Kādas vielas ir Latvijā iepirktajās bērnu vakcīnās? – Vakcīnrealitāte.org (vakcinrealitate.org)

Jautājums, kāpēc tas netiek norādīts “LA.LV” rakstā par vakcīnām?

Vai vienā teikumā var būt divi maldinoši apgalvojumi? – “LA.LV” publikācijā ir tieši tā. Tiek noklusēts par papildvielām vakcīnās un norādīts, ka pašas par sevi vakcīnas nespējot izraisīt slimības, taču desmitiem un simtiem medicīnisku pētījumu liecina pretējo.

Piemēram, ērču encefalīta vakcīnas ““TicoVac” zāļu aprakstā uzskaitīts plašs iespējamo blakusparādību saraksts, bet īpaša uzmanība pievēršama faktam, ka vakcīnas blakusparādības ir ļoti līdzīgas simptomiem, kas var rasties, saslimstot ar ērču encefalītu:”

Avots: TicoVac – Latvijas Zāļu reģistrs (zva.gov.lv)

Kā norādīts SPKS mājaslapā: 

Avots: Ērču encefalīts | SPKC

Arī lietošanas instrukcijā angļu valodā norādīti ērču encefalīta simptomi – vakcīna var izraisīt saslimšanu: “Ērču encefalīta vīruss var izraisīt ļoti nopietnas smadzeņu vai mugurkaula un to apvalku infekcijas. Slimība bieži sākas ar galvassāpēm un augstu temperatūru. Dažiem cilvēkiem un smagākajās saslimšanas formās, slimība var progresēt līdz samaņas zaudēšanai, komai un nāvei.”

Tas ir tikai viens no pierādījumiem, nerunājot par pārējām vakcīnām. Visu ražotāji kā vienu no pētījumos apstiprinātajā, blaknēm min saslimšanu pēc vakcinācijas ar to pašu slimību, pret kuru veikta mākslīgā imunizācija.

MALDI “LA.LV” NR. 3

Ekrānšāviņš no raksta:


KĀ IR PATIESĪBĀ

Uz reālo ainu norāda nesenā situācija ar Covid-19 mākslīgo imunizāciju, kas pierādīja, ka “vakcinācija” neaptur infekcijas izplatību, ka “vakcinētie” slimo, slimo smagi un mirst.

Medicīnas doktore Sjūzena Hamprija detalizēti pierāda, ka slimību izplatības samazināšanās noteiktās sabiedrībās nav vakcīnu nopelns. To ietekmē desmitiem citu vides, izglītības, dzīves apstākļu, uztura faktoru.

MALDI “LA.LV” NR.4

Ekrānšāviņš:

Portālā maldinoši tiek apgalvots, ka līdz skolas gaitu uzsākšanai bērni saņemot lielu daļu no vakcinācijas kalendārā paredzētā.

KĀ IR PATIESĪBĀ

Vakcīnas saņem tikai tie bērni, kuru vecāki tam piekrituši. Tāpēc ir maldinoši attiecināt uz visiem valstī dzīvojošajiem bērniem, ka līdz skolas gaitu uzsākšanai organismā injicētas daļa vai visas vakcīnas, ko paredz tā dēvētais Vakcinācijas kalendārs.

Kā minēts augstāk, spēkā esošs tiesību akts nosaka tiesības pilnībā atteikties no mākslīgās imunizācijas ar vakcīnām gan sev, gan saviem bērniem. Mediķim ir pienākums izsniegt atteikuma veidlapu.

MALDI “LA.LV” NR. 5

Ekrānšāviņš no raksta:

Autore neprecizē, pret kāda veida tuberkulozi jaundzimušajiem Latvijā tiek piedāvāta pote. Tas var radīt maldinošu pieņēmumu, ka zīdaiņi dzemdību iestādēs var saņemt vakcīnu pret Latvijā izplatītāko – plaušu tuberkulozes – formu. Taču tas tā nav.

KĀ IR PATIESĪBĀ

Latvijā zīdaiņiem tiek piedāvāta tikai retas, cilvēku vidū praktiski nesastopamas vēdera formas tuberkulozes vakcīna, ko ražo Polijā.

Avots: Szczepionka przeciwgruźlicza BCG 10 – Biomed Lublin S.A. PL

Arī SPKC lapā pieejamajā dokumentā “Tuberkulozes klīniskās vadlīnijas” rakstīts:

“Tā nepasargā no inficēšanās ar M.tuberculosis un infekcijas progresēšanas par tuberkulozi, bet lielākā daļā gadījumu novērš smago TB formu (miliāras TB un centrālās nervu sistēmas TB) attīstību un līdz ar to samazina mirstību no TB maziem bērniem.”

Tātad, ja bērns saslimst ar plaušu tuberkulozi, tas nebūs no tā, ka viņš bija vai nebija vakcinēts, jo Latvijā pašlaik zīdaiņiem injicējamā poļu vakcīna nepasargā no šī tuberkulozes formas.

skaidro Tuberkulozes un plaušu slimību centra Bērnu nodaļas ārste Iveta Ozere: “Vakcīna pret tuberkulozi pasargā no saslimšanas ar smagākajām tuberkulozes formām, tomēr nepasargā ne no inficēšanās ar slimības ierosinātāju, ne arī no saslimšanas.” Tātad, teorētiski tuberkulozes pote pasargā no centrālās nervu sistēmas tuberkulozes un miliārās jeb visa organisma tuberkulozes.

Cik liela ir iespējamība ir saslimt ar smagākajām tuberkulozes formām? – To skaidro Andis Cīrulis, RAKUS stacionāra Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenais ārsts: “Ārpusplaušu tuberkulozes gadījumi ir sastopami retāk, piemēram, pleirīts pieaugušajiem, bērniem – intratorokālo limfmezglu tuberkuloze, tomēr pārējie ārpusplaušu tuberkulozes gadījumi – kā kaulu, locītavu sistēmas, nieru un limfmezglu tuberkuloze ir salīdzinoši reti gadījumi, kā arī šie gadījumi nav infekciozi un bīstami apkārtējiem. Reto tuberkulozes formu diagnostika ir salīdzinoši apgrūtinoša, jo pacienti nokļūst pie dažāda profila speciālistiem, kuri ne vienmēr iedomājas, ka tā varētu būt tuberkuloze.

No teksta izriet, ka bērns nevar inficēties ar smagākajām tuberkulozes formām no, piem., bezpajumtniekiem sabiedriskajā transportā vai kur citur. Būtībā ar slimību, pret kuru bērns vakcinēts, viņš tik un tā ar lielu iespējamību nekur nevarētu infocēties. BET bērns var saslimst ar plaušu tuberkulozi, pret kuru šī vakcīna nemaz nav domāta un tāpēc nepasargā.

Vēl Andis Cīrulis norāda: “Ir latentā tuberkulozes infekcija, kad cilvēks tomēr inficējas, bet nesaslimst, aptuveni 90% no cilvēkiem, kuri ir inficējušies ar tuberkulozes baciļiem, nesaslimst un, iespējams, pat nezina, ka ir inficējušies, jo nav nekādu simptomu, cilvēks ir praktiski vesels un nav bīstams citiem cilvēkiem.

Turpat rakstā: “Galvenais nosacījums ir ievērot veselīgu dzīvesveidu, jo saglabājot labu imunitāti, arī inficētam cilvēkam tuberkulozes slimība neattīstās.

MALDI “LA.LV” NR. 6

Starpvirsraksta ekrānšāviņš:

Starpvirsraksta ekrānšāviņš “LA.LV”

Raksta noslēgumā autore atkārtoti maldina lasītāju par to, ka it kā ir kādas “obligātas” vakcīnas, papildu kurām iespējams tikt pie “ieteicamajām” – ērču encefalīta, kā arī tropisko slimību vakcīnām.

Tie ir meli un faktu sagrozīšana, jo visas vakcīnas Latvijā ir brīvprātīgas. Ikviens var atteikties no vakcinācijas sev, savam nepilngadīgajam bērnam vai aizbildnībā esošajiem. To nosaka MK noteikumi Nr. 330. Mediķim ir pienākums izsniegt atteikuma veidlapu.

Latvijā nav obligātu vakcīnu. Šādi maldinoši apgalvojumi, kā publicēti R. Olševskas materiālā, var radīt lasītājiem nepareizu priekšstatu, dezorientēt un dezinformēt par reālo situāciju.

Ņemot vērā, ka vienā “LA.LV” publikācijā ir vismaz seši meli, faktu sagrozījumi un puspatiesības, “Vakcīnrealitāte Latvijā” vēršas ar iesniegumu pie portāla “LA.LV” administrācijas labot vai izņemt maldinošo publikāciju “Diskutabli par vakcināciju? Tā ir laimes spēle – nesaslimt!” no 27.11.2020; autore – Regīna Olševska.

Ekrānšāviņš no vēstules portāla “LA.LV” redaktorei Kristai Dravniecei
Pēc nedaudz vairāk kā stundas maldinošais raksts tika dzēsts no portāla “LA.LV”
“LA.LV” galvenās redaktores atbilde
Last modified: 1. decembris, 2022