Vai esat aizdomājies, cik resursa un enerģijas prasa vakcinācijas jautājumu izgaismošana Latvijā? Esot publiskam?

Nostāvēšana visos rečekistu, troļļu, apmelotāju un šķēlēju uzbrukumos? Kvalitatīva, pētījumos un faktos balstīta satura radīšana, kas pārliecina simtiem vecāku rūpīgi izsvērt pošu jautājumus? Vecāku konsultēšana, atbalstīšana un visa veida informācijas sniegšana? Ja redzat, sajūtat, ka VR sabiedriskais darbs ir vērtība un vēlaties, lai tas turpinās un attīstās – atbalstiet mūs! Lai Jūs, tāpat kā mūs virza tikai un vienīgi: “Kurš cits, ja ne es? Kad vēl, ja ne tagad?”

☝🏻 Vai darāt to naudas dēļ?

– Nē. Ja motivācija būtu finanses, tad droši vien strādāts tiktu pretējās puses informatīvajā telpā. Tajā ir krietni lielāka auditorija un atbalsts, ievērojamas resursu, fondu, valsts, korporāciju finansējuma, piesaistes iespējas, daudz ieinteresēto pušu “virzīt produktu”. Mazāk šķēršļu, lielāka drošība.

Kāpēc Jūs būtu jāatbalsta?

Ja Jūs šo uzskatāt par vērtīgu ieguldījumi cilvēku informēšanā un vēlaties, lai darbs turpinātos. Neviens ilgstoši nespēj strādāt bez atlīdzības, enerģijas apmaiņas. Cilvēki vai nu pagurst, vai izdeg, vai sāk darīt apmaksātu darbu, lai nosegtu dzīves vajadzības. Rezultātā svarīgās tēmas aiziet pašplūsmā vai nonāk finansētāas propagandas varā. Mūsu pārliecība ir, ka sabiedriskajam darbam jābūt atalgotam. Attīstītās valstīs tam “sametas” katrs viens brīvprātīgais atbalstītājs, un ir norma dotēt blogerus, aktīvistus caur dažādām kopfinansējuma platformām.

Kāda situācija ir pašlaik?

Latvijā šajā ziņā, vismaz mūsu pieredzē, situācija vēl ir inerta. Liels paldies ikvienam atbalstītājam, kurš ar savu rīcību to maina! Esošais atspoguļo valstī pastāvošos ļaunprātīgi radītās inflācijas izaicinājumus. Ir mēneši, kad ziedojumi teju neienāk, vai ienāk 3-4 ziedojumi.
Iespējams, cilvēki paļaujas, ka “gan jau kāds cits atbalstīs”, un rezultātā enerģijas apmaiņa nenotiek.

Ziņu portāli ievieš maksas piekļuvi rakstiem. Varbūt arī jums tas būtu veids, kā nodrošināt pamata ienākumus?

Šāda ideja VR gadījumā neatbilst mērķim – informēt, izglītot, brīdināt iespējami vairāk cilvēku. Par piekļuvi rakstiem, pētījumiem netiks prasīta maksa. Maksa netiek prasīta arī par konsultācijām vakcinācijas un ar to saistītās informācijas atrašanas jautājumos Ticam un paļaujamies, ka situācija uzlabosies, un mūsu darbu ik mēnesi atbalstīs vairāk cilvēku!

Piesaistiet kādu sponsoru.

Valsts, mediju un lobija, kā arī “vairākuma” viedoklim pretējas informācijas paudēju, publicētāju sponsorēšana uzņēmumiem saistās ar reputācijas riskiem. Kapitālismā – secīgi ar ieņēmumu samazināšanos. Pat ja uzņēmumu vadība ir vienisprātis ar VR pausto, viņu klienti, sadarbības partneri to var uztvert citādi. Temats ir ass un jūtīgs.
Izcilā variantā tas varētu būt privāts sponsors, mecenāts, kas segtu darba, saistīto pakalpojumu izmaksas. VR noteikti paplašinātos arī cita veida formātos! Tam vajadzīga lielāka komanda un lielāks darba, laika ieguldījums.

 Jums tas laikam bizness.

Šādi un kādi tik vēl ne apmelojumi, apsūdzības tikuši vērsti VR virzienā.
Ja informēšana, materiālu veidošana un izplatīšana par pošu kaitīgumu un bīstamību, kā arī citu “globālās dienaskārtības” tēmu izgaismošana varētu būt bizness, ar to nodarbotos daudz vairāk cilvēku. Latvijā šādā apmērā un atklātības līmenī (es, K. Duņeca, to daru publiski, ne-anonīmi), ar oriģinālsatura publicēšanas regularitāti esam vienīgie.

Par biznesu to var uzskatīt tikai tas, kuram trūkst saprašanas par to, kas tad īsti ir bizness.
Neregulāru, neparedzama apmēra ienākumu saņemšana no nevienaldzīgiem ziedotājiem nekvalificējas zem biznesa un pat stabila ienākumu avota definīcijas.

Mēs to nedarītu nevienu dienu, ja motivācija nebūtu iekšēja, bet tikai ārēja.

Tajā pat laikā arī palīgiem vienmēr uzsveru, ka vēlos apmaksāt VR darbam veltīto laiku. Jo tā tas strādā ilgtermiņā. Brīvprātīgi cilvēks ko var izdarīt vienu, trīs, piecas reizes. Bet pēc tam, nenotiekot materiālai enerģijas apmaiņai (darba telpa, energoresursi, iztika, bērnu pieskatīšana, kamēr pats strādā – tas viss maksā), kā likums rodas domas un sajūtas “mani izmanto”, “neesmu novērtēts”, “labāk laiku un enerģiju veltīšu tur, kur man maksā”, utml.

Tāpēc, lai arī pasaule lēnām virzās uz bartera veida sadarbības formām (Mārtiņ, paldies par medu!), mēs joprojām visi lielākā vai mazākā veidā pielietojam monetāro sistēmu.

 Atklāšu dažas VR informatīvā darba īpatnības:
  • teju neviens Latvijā negrib atklāti, ar savu vārdu publiski izteikties par šo tēmu, stāstot savu vai bērnu negatīvo pieredzi pēc potēm vai arī pozitīvo pieredzi, nevakcinējot bērnus un piedzīvojot to, ka bērni teju visu laiku ir veseli, atšķirībā no mākslīgi imunizētajiem; Atbalstu VR pauduši dažādi sabiedrībā zināmi cilvēki, pat lielu uzņēmumu vadītāji, kuri atzinuši, ka potēm – nini, tomēr publiski par šo dalīties nevēlas.
  • rakstiem prasot viedokli vai komentāru no speciālistiem, kuri ir domubiedri, saņemti lūgumi: “Tikai manu vārdu neliec, jo man ir uzņēmums, negribu zaudēt klientus, valsts pasūtījumus. Bet paldies, ka tu par šo izglīto.” [Lasīt – paldies, ka uzņemies atbildību mūsu vietā, un ka ir kāds, ko var pamest zem margināļu kritikas tanka, pašiem klusītiņām lasot un esot mierā, neciešot no enerģētiskiem un cita veida uzbrukumiem.
  • Sadarbības partneru atrašanai papildu prasmēm un profesionalitātei pievienojas arī lojalitātes prasība. Piemēram, izaicinoši ir atrast IT partnerus mājaslapas uzlabojumiem, jo, varat iedomāties, kā būtu uzticēt nepazīstamiem programmētājiem VR mājaslapas piekļuves datus? Neesam paranoiski, bet iespējamība, ka kāds, “labu” gribot, to dzēstu, ir liela. Piekritīsiet?
  • Nākas “dzirdēt” no cilvēkiem, kuriem ir ačgārns pasaules redzējums. Tie galvenokārt ir mĒdiju patērētāji, kuri ieprogrammēti uz to, ka ķīmiski medikamenti, toksiskā slodze no vakcīnām ir drošības garants. Dabisku veselību un spēku tie uzskata par muļķībām, un neko negrib dzirdēt par bērnu atindēšanu. Slimošana ik pārnedēļas viņiem skaitās norma un “treniņš”.
  • Piemēram, nesen kāda kārtējā anonīmā sieviete rakstīja, ka sūdzēšot mūs tiesā. Šādi cilvēki tik tiešām tic, ka tikai vakcinācija ir dzīvības garants, un jebkuri aicinājumi izglītoties vakcinācijas jautājumos un info sniegšana par pošu bīstamības aspektiem, viņuprāt, apdraudot sabiedrības tā dēvēto “ganāmpulka imunitāti”.
 Jūtams, ka šaubāties, vai turpināt darbu?

Noteikti daudzi priecātos, ja VR darbs beigtos. Daudziem, iespējams, pietrūktu šī informatīvā resursa, VR skatījuma, notikumu, publikāciju analīzes, padziļinātās informācijas par potēm.
Jā, no cilvēcīgā viedokļa izaicinājumu šāda veida nodarbē ir vairāk nekā ieguvumu tieši personīgajā plānā. Lielākais gandarījums savukārt ir par vecākiem, kuri atmostas un sāk uzņemties atbildību par savu bērnu veselību. Trūkums rada trūkumu. Dotais savukārt bagātina. VR veidošana prasa daudz enerģijas, īpaši – garīgās. Ir jāspēj tā kaut kur ņemt un pareizi novirzīt. Turēt spēka lauku, kā arī ir ar to saistītas nianses. Protams, materiālā bāze dāvātu spēcīgāku pamatu.

🫶🏻
Labi! Kā tad Jūs var atbalstīt?

PayPal, privāti vai uz fonda kontu.
Pat, ja VR platformas darbību ik mēnesi atbalstītu 1% lasītāju, tas ļautu gan turpināties, gan augt informatīvos apmēros.
Tu vari būt viens no 1%:
https://www.vakcinrealitate.org/izvelne/ziedot/

Esam pateicīgi ikvienam atbalstītājam!
Last modified: 25. marts, 2023