Avots: https://t.me/Agenskalnaklinika

Pediatra un homeopāta Dr. Edgara Medņa vadītā Āgenskalna klīnika bija viena no retajām iestādēm, kas iestājās par veselo saprātu, veselību un ar to saistīto pakalpojumu pieejamību valstī pieņemto zinātniski nepamatoto ierobežojumu periodā 2021.-2022. gadā.

To ievēroja un pret klīniku publiskās nomelnošanas kampaņās, vērsās gan mediji, gan agresīvi mediķi, piemēram, Andris Skride. Šī persona, izmantojot dienesta stāvokli (tolaik – Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs), vērsa mobingu pret klīniku, apvainojot dezinformācijas izplatīšanā par mediķiem finansiāli izdevīgo kovida situāciju un ierobežojumiem, kā arī iniciējot iestādes “Veselības inspekcija” pārbaudes. Tās rezultējās ar ierosinātām administratīvā pārkāpuma lietām, kā arī naudas sodiem.

Taču Apgabaltiesa šā gada aprīlī – vairāk nekā gadu kopš lietas ierosināšanas – nosprieda, ka iestādes “Veselības inspekcija” lēmums bijis aplams, un iestādes darbinieku uzliktais sods – pusotrs tūkstotis eiro – nav pamatots un Āgenskalna klīnikai nav pienākuma to maksāt. Spriedums nav pārsūdzams.

Dr. Edgara Medņa komentārs:

“Kad valsts pārvaldes iestādei ir dots uzdevums – sodīt.
 Sodīt, neskatoties ne uz ko, ar jebkuriem līdzekļiem, pat prettiesiskiem, jo sodāmajam taču ir jābaidās un jāpakļaujas bez ierunām. Īpaši tad, ja šāda sodīšana apmierinās kādus noteiktus amatus ieņemošu un no varas apreibušu īpatņu ambīcijas. Vēl jo vairāk tad, ja vienreiz jau izdevies piemērot administratīvo sodu “par nepaklausību”, tad, apetītei augot, var mēģināt savas varas pozīcijas izmantot vēl un vēl. Taču – visam ir savas robežas. Pat valsts pārvaldes iestāžu pilnvarām un negausībai ir noteiktas robežas.
   Konkrētais stāsts sākās ar kārtējo Vajāšanas inspekcijas vizīti manā ārsta praksē 2022.gada 4.februārī, kuras rezultātā ļoti atbildīgās, un visādi citādi burvīgās inspekcijas amatpersonas pieņēma lēmumu mani sodīt ar naudas sodu par to, ka viņu ieskatā nepildu Vajāšanas inspekcijas “likumīgās prasības” – nepieņemt pacientus, jo kā ‘sadarbspējīgi nesertificēts’ un nemaskots ārsts es “apdraudot pacientu veselību un dzīvību”. Neesot mierā ar veselu virkni procesuālajiem pārkāpumiem no apburošo Vajāšanas inspekcijas lēdiju puses un apbruņojies ar pārliecību, ka man nav pienākuma papildināt valsts kasi ar pusotru tūkstoti euro tikai tāpēc, ka minētajām dāmām ir “savi pieņēmumi par to, kā jābūt”, iesaistījos juridiskā izaicinājumā, lai aizstāvētu savas ārstniecības iestādes tiesības. “Izaicinājums” ilga 14,5 mēnešus jeb 447 dienas, ar lēmumu apstrīdēšanu, pārsūdzēšanu tiesā, tad nākamajā tiesu instancē, līdz beidzot panākts tiesisks rezultāts – Apgabaltiesa 27.04.2023. nosprieda, ka Vajāšanas inspekcijas centieni man inkriminēt pārkāpumu un izspiest naudas sodu ir pārspīlēti.
Morāle: pārlieku centība aptumšo prātu.”

“Vakcīnrealitāte Latvijā” komandas vārdā apsveicam klīniku un godprātīgos ārstus ar šo uzvaru!

Last modified: 9. maijs, 2023