Fakts nr. viens.

Konkrētajā vakcīnā ir ievērojams alumīnija daudzums. Ražotājs GlaxoSmithKline norāda, ka Infanrix Hexa satur 0,82 mg alumīnija vienā vakcīnā (0,5 ml). Profesors Kriss Ekslijs (Chris Exley), kurš alumīnija ietekmi uz organismu pēta jau 30 gadus, norāda, ka faktiskais alumīnija daudzums ir daudz lielāks nekā norādīts lietošanas instrukcijā. Hidratētā alumīnija sāls svars jebkurā vakcīnas preparātā faktiski ir apmēram desmit reizes lielāks nekā norādīts. Tādējādi alumīnija sāls svars šajā vakcīnā ir aptuveni 8 mg, kas ir aptuveni desmit reizes lielāks par visu pārējo vakcīnas sastāvdaļu svaru.
Viena “Infanrix Hexa” vakcīnas deva nozīmē zīdaiņa organisma pakļaušanu smagai, straujai alumīnija iedarbībai. Tā ir alumīnija milzu iedarbība uz zīdaiņa organismu, kas neizbēgami izraisa alumīnija saglabāšanos zīdaiņa audos, ieskaitot galvas smadzenes. Alumīnijs ir toksisks cilvēka smadzenēm.

Divi.

Šajā vakcīnā ir zaļo pērtiķu DNS, kas nav minēti lietošanas instrukcijā ne latviski, ne arī angliski. Polio vīruss ir producēts uz zaļo pērtiķu aknām (VERO šūnām) un joprojām nav zināms, vai ir izdevies atbrīvoties no tā sastāvā esošā SV-40 vīrusa, kas izraisa vēzi cilvēkiem.

Trīs.

Vakcīna satur formaldehīdu. Tā ir bezkrāsaina indīga gāze, kas sintezēta, oksidējot metanolu, un ko izmanto kā antiseptisku, dezinficējošu universāla lietojuma ķīmisku reaģentu. Formaldehīda iedarbība ir saistīta ar vēzi un plaušu slimībām.

Četri.

Vakcīna satur laktozi jeb piena cukuru. Ar to varētu būt saistīta plaši izplatītā laktozes nepanesība bērniem, jo, ja šī viela ir vakcīnas sastāvā un pašas vakcīnas mērķis, lai imunitāte reaģē un sāk izstrādāt antivielas, tad loģiski būtu secināt, ka arī laktoze kā tāda kļūst par “iebrucēju” pret kuru ir jāsāk “cīņa”.

Pieci.

Vakcīna satur atsevišķas aminoskābes un vitamīnus, tostarp, folijskābi (tie ir vakcīnā esošās Barotnes 199 (Medium 199) sastāvā). Ja vakcīnas sastāvā ir vielas, kuras organisms pats izstrādā vai uzņem, kas ir nepieciešamas tā darbībai un uzturēšanai, no loģikas izriet, ka katru reizi, kad bērns lietos pārtikā produktus, kuros ir attiecīgie vitamīni un aminoskābes, imūnsistēma tās klasificēs kā antigēnu un sāks producēt antivielas, tādā veidā radot organismā dažāda veida alerģiskas reakcijas kā, piemēram, izsitumus, ekzēmu, dermatītu, nātreni, kas būtībā ir organisma mēģinājumi atbrīvoties no nevajadzīgajām vielām un toksīniem. Tā iemesla dēļ, ka organisms šos vitamīnus klasificēs kā antigēnus, var samazināties spēja uzņemt vitamīnus no pārtikas. Ja organisms sāk izstrādāt antivielas pret vielām, ko pats ražo, rodas autoimūnās saslimšanas, kas mūsdienās ir ļoti izplatītas ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem.

Seši.

Salīdzinot lietošanas instrukcijas latviešu valodā un ražotāja izdoto informatīvo dokumentu angļu valodā, izrādās, ka lietošanas instrukcijā latviešu valodā nav norādītas tāda papildu sastāvdaļa kā Polisorbāts 80. Tas ir sorbīts, kas tiek apstrādāts ar kancerogēnu etilēnoksīdu, un kas ir “slēpts” anafilaktoīdo reakciju izraisītājs. Farmakoloģijā Polisorbāts 80 tiek izmantots, lai zāles varētu šķērsot asins smadzeņu barjeru. To bieži pievieno medikamentiem, kas paredzēti centrālajai nervu sistēmai. Tas, papildus alumīnijam, izskaidro arī to, kāpēc lielākā daļa vakcīnas blakusparādību ir neiroloģiski un psihiski traucējumi. Polisorbāts 80 ir kancerogēns un izraisa DNS mutācijas. Polisorbāts 80 var izraisīt anafilaktisko šoku.

Septiņi.

Kombinētās potes sastāvā ir arī antibiotikas – neomiksīns un polimiksīns. To pamatfunkcija – nogalināt baktērijas un citus mikroorganismus vai kavēt to vairošanos. Nepamatoti lietojot antibiotikas, organisms zaudē savas aizsargspējas, tiek traucēta imūnsistēmas darbība. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par tādu problēmu kā antibiotiku rezistence un tās potenciālajām sekām nākotnē. Kā zināms, daudzi zīdaiņi līdz gada vecumam saņem vairākas antibiotikas devas, ārstējot vidusauss iekaisumus (kas ir viena no izplatītākajām vakcinācijas komplikācijām), kā arī caur vakcīnu injekcijām pa taisno asinsritē nonāk neomicīna un polimiksīna antibiotiku paliekas. Ņemot vērā, ka 6 mēnešu laikā zīdainis saņem 3 šāda devas un vēl citas vakcīnas, kurās arī var būt antibiotiku paliekas, tad šis var kļūt jau par vērā ņemamu antibiotiku daudzumu.

Astoņi.

Viena no vakcīnas komplikācijām ir encefalopātija – patoloģisks stāvoklis, ko radījuši organiski galvas smadzeņu bojājumi.

Deviņi.

Vakcīnas pētījumu pamatā ir teorija, ka vakcinācijas ieguvumi daudzkārt pārsniedz ilgtermiņa blakusparādību risku, un tāpēc ilgtermiņa drošības pētījumi nav nepieciešami.
Pētījumā tika noskaidrots, ka paaugstināts tikai vienas komplikācijas (diabēta) risks jau pārsniedz mazināto meningīta risku. Pētnieki uzskata, ka sabiedrība ir jāinformē, ka vakcīnas var izraisīt ilgstošas​ komplikācijas. Tas liks sabiedrībai pieprasīt piemērotākus drošības pētījumus pirms vakcinācijas sākuma, kas, savukārt, rezultēsies ar drošāku vakcīnu izstrādi.
Piemēram, Hib (b tipa Haemophilus influenzae) vakcīna palielina nepilngadīgo diabēta risku, kas pārsniedz ieguvumus no vakcīnas, kurai vajadzētu novērst 7 nāves gadījumus un 7–26 invaliditātes gadījumus uz 100 000 vakcinētiem. Par katru bērnu, kas izglābts no Hib, būs četri cilvēki ar cukura diabētu.
Kopš Hib vakcinācijas sākuma ASV un Apvienotajā Karalistē ir strauji pieaudzis diabēta biežums, īpaši bērniem līdz 4 gadu vecumam.
Autori secina, ka potenciālais vakcīnas kaitējums pārsniedz iespējamo ieguvumu.
Arī praktiski visi polio gadījumi pēdējos gados ir bijuši bērniem, kuri ir saņēmuši četras vakcīnas devas, un gandrīz puse [bija] bērniem, kuri saņēmuši 10 devas.

Desmit.

Vakcīna satur barotnes antigēnus, kuru pamatā ir olbaltumvielas, un tie varētu būt atbildīgi par alerģiskumu pret olām, kas viena no biežākajām zīdaiņu pārtikas alerģijām. Olu olbaltumvielas, īpaši ovoalbumīns, ir vairākās vakcīnās, kas sagatavotas uz embrionētām vistu olām. Zinātniskie pētījumi par vakcīnās esošo olu kā sastāvdaļu un tās iespējamajām alerģiskām reakcijām ir piemērojami TIKAI MUTĒ pilināmajām vakcīnām jeb perorālām vakcīnām nevis injicējamajām vakcīnām (kā kombinētā vakcīna Infanrix hexa). Tas nozīmē, ka nav veikti pētījumi par parenterālām vakcīnām un to saistību ar iespējamajām alerģiskajām reakcijām vai konkrētu vielu nepanesību pēc vakcinācijas.
Dažās vakcīnās varētu būt ietverti piena proteīni, lai novērstu vīrusu noārdīšanos. Ir ziņots par anafilaktiskām reakcijām bērniem un olu alerģiskiem bērniem pēc MMR vakcinācijas.”
Pētījumā apskatot 8 gadījumus pacientiem ar iepriekšēju anafilaksi, kas radusies 60 minūšu laikā pēc acellulāras difterijas, stingumkrampju un garā klepus vakcīnas. Sešiem no šiem bērniem tika reģistrēta tūlītēja alerģiska reakcija uz piena olbaltumvielām, un pieciem no viņiem šī reakcija bija smaga. Visiem bērniem ir dokumentēta paaugstināta jūtība pret piena olbaltumvielām 2 gadu laikā pēc vakcīnas reakcijas.

Avoti:

1. www.ema.europa.eu
www.ema.europa.eu
www.sciencedirect.com
2. www.cdc.gov
3. https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov
www.ema.europa.eu
https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov
4. www.ema.europa.eu
5. http://himedialabs.com/
6. www.ema.europa.eu/
https://en.wikipedia.org
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
7.www.ema.europa.eu
www.chop.edu
www.medscape.com
8. www.ema.europa.eu
9. www.ncbi.nlm.nih.gov
https://www.ncbi.nlm.nih.gov
www.who.int
10. www.ncbi.nlm.nih.gov
www.ncbi.nlm.nih.gov
www.ncbi.nlm.nih.gov

Last modified: 18. augusts, 2020